Sivil Toplum Kuruluşları

Sivil Toplum Kuruluşları

Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı'nın (TEGV) Bolu İl Temsilciliğindeki 31 eğitim gönüllüsü gencimizin 31 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilen 2012 yılının üçüncü Bölgesel Toplantısına katılımı Vakfımızca gerçekleştirilmiştir.

Ulaşım masrafları olan taşıt ve yakıt giderleri olan 1.298,00 TL. destek sağlanmıştır.Bolu' daki Sivil Toplum Örgütleri için Kapasite Geliştirme Çalışması Projesi

Belli bir kapasiteye sahip meslek örgütlerinin tam zamanlı çalışanları proje geliştirme konularında kendilerini geliştirme ve eğitimlerden faydalanma ya da danışmanlık hizmeti alma imkanına sahipken, daha çok gönüllülük esasında hizmet vermekte olan dernek ve vakıfların üyeleri, gönüllüleri bu eğitim hizmetlerine sınırlı erişim imkanı elde etmektedir. Gerçekleştirilen bu eğitim 'Bolu ilinin yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşanabilir kent olgusuna ulaştırmak, öncelikli sorunlarını çözmeye yönelik girişimlere, bireylere ve sivil toplum kuruluşlarına maddi ve manevi destek sağlamak' olan vakfımızın amaçlarıyla bire bir örtüşmektedir.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek programı kapsamında Bolu Bağışçılar Vakfı olarak Bolu' daki Sivil Toplum Örgütleri için Kapasite Geliştirme Çalışması Projesi kabul edilerek 20-24 Aralık 2010 tarihleri arasında strateji planlama, kaynak oluşturma ve proje geliştirme, proje yönetimi eğitimi gerçekleştirildi.