Miyagi-Minikler Yaşama Girişiyor Projesi ile Girişimcilik Temel Eğitimden Başlayacak

Miyagi-Minikler Yaşama Girişiyor Projesi ile Girişimcilik Temel Eğitimden Başlayacak

Miyagi-Minikler Yaşama Girişiyor Projesi ile Girişimcilik Temel Eğitimden Başlayacak

Bolu Bağışçılar Vakfı ile Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ortaklığında hazırlanan MİYAGİ projesi, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz'e sunuldu.

Amaç girişimcilik ruhunun aşılanması, Yaşam becerilerinin kazandırılması

İlk defa Bolu'da hayata geçirilecek proje, öğrencilere girişimcilik ruhunun aşılanması ve yaşam becerilerinin kazandırılması amacıyla Bolu Bağışçılar Vakfı, Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Koç İlkokulu paydaşlığında yürütülecek. Projeyle çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını arttırmak, aile ve toplumla etkili işbirliği becerilerini güçlendirmek amaçlanıyor.

28 hafta boyunca haftada 2 kez

Projenin uygulanması ders saatlerinden bağımsız, öğretmen ve uzmanlar rehberliğinde ve ailelerin katılımıyla ayrıca proje çalışmaları 28 hafta boyunca haftada 2 kez uygulanacak. Öğrenciler "MİYAGİ" projesiyle; özgüven, gözlem, girişimcilik, farkındalık, yaratıcılık, empati kurma, sorumluluk alma, karar verme, liderlik ve daha birçok konuda eğitim alacaklar.

Erbayram " BBV olarak önümüzdeki 10 yıllık öncelikli konumuz Girişimcilik"

Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram yaptığı açıklamada " Vakfımız Bolu sınırları içerisinde fayda değeri olan konuları rutinde desteklemeye devam etse de Girişimcilik konusu sürdürülebilir ve etkili projelerle uzun vadede öncelikli hedefimizdir. Okul öncesi okullaşma oranı konusunda hedefimize ulaşıp Bolu'yu Türkiye ortalamasının üstüne taşımıştık, MİYAGİ projesi sadece bir başlangıç amacımız birçok önemli üniversitede olduğu üzere AİBÜ'de de Girişimcilik Araştırma ve Geliştirme Merkezi açılması ve şehrin geneline yayılan sürdürülebilir çalışmalar yapılmasıdır" dedi.

Proje tüm okullarda yaygınlaşabilir

MİYAGİ proje detaylarını dinleyen Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz ise " Bolu'da gördüğüm şu ki tüm kurumlar,kişiler, STK'lar faydalı bir şeyler yapmak adına birbiriyle yarışıyor. Bolu Bağışçılar Vakfı ve Ticaret Sanayi Odası çok değerli bir proje hazırlayıp gelmişler bizler de elimizden ne gelirse destek oluruz. Süreç içerinde proje ilerledikçe diğer okullarımızda da MİYAGİ projesi başlatılabilir" dedi.

Ziyarette Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Yamaner, Nahit Abak, Elvin Akdağ, Genel Sekreter Öznur Akkaya ve Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya hazır bulundular.