Latife Hanım Anaokulu Çok Amaçlı (Tiyatro Spor Toplantı)Salonu

Latife Hanım Anaokulu Çok Amaçlı (Tiyatro Spor Toplantı)Salonu

PROJENIN UYGULAMA ALANI VE SURESI:Bolu Merkez Sağlık Mahallesi Kanal Yolu kenarında bulunan Latife Hanım Anaokulu Zemin katında bulunan boydan boya fayans kaplı kullanmaya hazır malzeme deposu . 15-20 gün arası sürecek bir çalışma .Proje Çizimi Ektedir.


PROJENIN AMACI: Okul Öncesi Eğitim-Öğretim faaliyetleri sırasında sıkça kullanılan yöntemlerden drama,gösteri,sunum,tiyatral çalışmaların gerçekleştirilebileceği küçük sahneli bir gösteri salonu ;3-6 yaş arası öğrenci guruplarımızın bedensel gelişimlerini destekleyebileceğimiz jimnastik-spor yaptırabileceğimiz bir alan;velilerimize yönelik toplantı ,seminer yaptığımızda kullanabileceğimiz bir toplantı salonuna kavuşmak.


GEREKCESI: 3-6 ya arası öğrencilere Okul Öncesi Eğitimin verildiği Sağlık Mahallesi ve çevresine hitap eden devlet okulu Latife Hanım Anaokulu; 4sınıflı ,6 şubeli,120 öğrenci kapasiteli bir okuldur.Bina mimari Projesi içinde etkinlik –toplantı salonu olmadığından yapılmamışsa da şimdi bu salonun büyük bir ihtiyaç olduğu gerçektir.Bina içinde 120 öğrenci ve velisini kapsayan tiyatro seminer,toplantı ,gösteri,spor yapılması icap ettiğinde sınıflar boşaltılmakta veya koridor,bekleme alanı kullanılmaya çalışılmaktadır.Bu da velilerimiz ve çevremizce eleştiriye maruz kalmamıza sebep olmaktadır.Velilerimize yönelik kurumumuzu değerlendirmelerini istediğimiz "öz değerlendirme anketi"nde de bir aktivite salonu eksikliği sıkça vurgulanmıştır.Bizler gibi okul öncesi eğitim veren diğer okulların sınıflardan ayrı aktivite salonları olduğu halde ,okulumuzda böyle bir salon yoktur.Devlet kurumu olan okulumuzun tek geliri velilerimizden alınan üşcretlerdir ve bu mutfak,temizlik ,personel ufak boyutlu tamir-onarım-bakım giderlerimizi karşılamaktadır.Küçük bir sahnesi 50 adet yetişkin 50 adet çocukların kullanabileceği sandalyesi,parke zemini ve yan duvarlarına monte edilen spor aletleri ile çok amaçlı kullanabileceğimiz bu salon, Anaokulumuz öğrenci ve velilerimize yönelik eğitimsel,sosyal ,kültürel faaliyetlerimizi gerçekleştirmek adına önemli bir ihtiyaçtır. Kısaca etkinliklerimizi gerçekleştireceğimiz küçükte olsa bir salon istiyoruz,Öğrencilerimiz bina içinde sınıflarından ayrı bir yerde spor-jimnastik yapabilsin istiyoruz.Yine sınıf velilerimize yönelik öğretmenlerimizin öğrencileri ile birlikte hazırladıkları programları bir sahne ortamı içinde sunabilirken velilerimiz rahatça kendi çocuklarını izlesin diğer sınıflarımız da rahatça eğitimlerine devam edebilsin istiyoruz.Diğer okullarda olan salon bizim okulumuzda da olsun , çevremizce en büyük eksiğimiz olarak belirtilen etkinlik salonumuza kavuşalım istiyoruz.

FAALIYETLERI: 3-6 yaş grubu öğrencilerin etkinliklerde kullanabileceği küçük sahne; Parke zemin(53 metrekare) İstiflenebilen yetişkin sandalyeleri; 50 adet Seyyar (istiflenebilen) çocuk sandalyeleri;100 adet Duvarlara monte edilen Tırmanma –Spor aletleri 2 adet Kalorifer Peteği Ses Sistemi

BEKLENEN SONUCLAR: İlimiz diğer anaokullarında bulunan ,okulumuzda olmayan çok amaçlı kullanabileceğimiz etkinlik,aktivite,sunum,gösteri ,toplantı ,spor salonuna sahip olmak..Ayrıca zemin katta kullanılmadan duran depoyu değerlendirerek okula artı değer kazandırmak.Okul koridorlarında yapılan etkinlik sunum ve toplantıları salon ortamında gerçekleştirme imkanına kavuşmak.

Bütçesi:Tahmini: İstiflenebilir kolsuz plastik (yetişkinler için)Sandalye;32.00tl. Kaynak :Detay Ofis 32x55=1760tl Siesta Panda Çocuk Sandalyesi;6.96tl.Kaynak:Tunapel Çocuk Market. 6.96x100=696tl. İpli-Demir-Zig zag tırmanma Merdivenleri;210'ar tl.Kaynak: Pediko Eğitici Oyuncak 210x3=630tl Sahne;13.20metrekareAhşap platform,üstü halı kaplı 1500tl. Parke Zemin;40 Metrekare.1000tl. Ses Sistemi:2 adet 400watt 2 yollu kabin,6 kanal 350 watt anfi,2 kabin sehpası,1 mikrofon sehpası,2 mikrofon ,kablolar= 1400tl. Kaynak:Tekno Sistem Elektronik Organizasyon Kalorifer Peteği:2adet 1,5 m :500tl (donatım mlz. dahil) Toplam:6.586,00 TL.

İletişim bilgilerimiz aşağıda mevcuttur. Gereğini saygıyla arz ederiz.

H.Hüseyin AYKAN : 0532 234 07 65
Rujhat AVŞAR : 0532 653 85 59
Nurhan AYDIN : 0533 347 54 91
E-mail: [email protected]