Desteklenen Gençlik çalışmaları

Desteklenen Gençlik çalışmaları

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu'nun Bolu'nun bilinen ama unutulmaya yüz tutmuş oyunlarını yaşatma, tanıtma, ve ileriki nesillere en iyi şekilde aktarma amacıyla kurduğu ekip 14 Mayıs 2009 tarihinde Kocaeli Üniversitesi'nde yapılan Türkiye finallerinde Bolu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesini temsil etmişlerdir.

Vakfımız topluluğun tişört ve eşofman giderlerini karşılamak üzere 3.595,00 TL verilmiştir.

- A.İ.B.Ü. Avrupa Öğrencileri Topluluğu' nun 8-16 Mayıs 2009 tarihlerinde '' Engelliler El Ele '' projesi kapsamında Yurtdışından gelen misafirlerle beraber 24 genç arkadaşımızla Engelli gençlerimizin birlikteliği dahilinde duvar boyama etkinliği yapılmıştır.

- Gençlik evinin duvarını çocuk motifleriyle boyayarak engelli gençlerimizin sosyal hayata dahil olmaları konusunda destek sağlandı. Boya masrafları gideri 350,00 TL vakfımızca katkıda bulunulmuştur.

- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Modern Dans Topluluğu olarak 12.Uluslararası Akdeniz Gençlik Şenliği' ne katılım gerçekleştirilmiştir.

Ulaşım masrafları olan taşıt ve yakıt giderleri olan 1.000 TL. destek sağlanmıştır.

- 7-8-9 Mayıs 2009 tarihinde Eşli Danslar Topluluğu 1.Dans Festivali kapsamında bir dizi etkinlikler düzenlemiştir. Vakfımız 3.000 TL destekle; A.İ.B.Ü. Eşli Danslar Topluluğu gösteri ekibinin dans kostümleri ve 1.Dans Festivali için gelen çeşitli dans okullarının veya çeşitli Üniversitelerden gelen dans ekiplerinin konaklama ulaşım ve yemek ihtiyaçları karşılanmıştır.

- Bolu Bağışçılar Vakfı, Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrenci toplulukları başkanları ile 15 Aralık 2009 tarihinde üniversitemizin pembe salonunda 19 öğrenci topluluğundan 25 öğrencinin katıldığı bir toplantı düzenlenmiştir.

- 05.06.2008 tarihinde kurulan ve amacı Bolu İlinin yaşam kalitesini yükseltmek olan vakıf, bu amaçları doğrultusunda Bolu' da toplumun her kesiminin görüş ve fikirlerini almak, ihtiyaç ve beklentilerini dinlemek istemektedir. Bu bağlamda öğrencilerimizle verimli bir toplantı gerçekleştirilmiştir.

Bolu Bağışçılar Vakfı Koordinatörlüğünde ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğunun işbirliğiyle düzenlenen Elginkan Vakfının tanıtımını içeren "Hayatın Renklerini Keşfetmek İçin; Elginkan Vakfı" adlı seminer Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kültür Merkezi Mavi Salonda gerçekleşti.

- Abant İzzet Baysal Üniversitesi Çevre Topluluğu tarafından Erzurum' daki ''12. Çevre Sorunlarına Öğrenci Yaklaşımı'' konulu sempozyumuna katılım gerçekleştirilmiştir.

Sempozyumun konusu, diğer çevre öğrencileri ile güncel ve genel çevre sorunlarını tartışmak bu konular hakkında diğer disiplinlerle fikir paylaşımında bulunmak ve bu sorunlara çözüm yolları aramaktır. Bu katılım için vakfımızca 400 TL katkıda bulunulmuştur.