Minik Eller Sahnede

Minik Eller Sahnede

ADI SOYADI:AİBÜ Genç Sanatlar Topluluğu (GEST)

TELEFON FAX:

CEP TELEFONU:0

E-MAIL:

TARİH:27.02.2014

ADRESİ:Abant İzzet Baysal Üniversitesi , Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı , Genç Sanatlar Topluluğu

PROJENİN ADI:Minik Eller Sahnede

PROJENİN UYGULAMA ALANI VE SÜRESİ:Bolu civarındaki ilçeler, mahalleler ve köy okulları. Mart ayının 2.haftasından itibaren başlayıp , bir aylık süreci kapsamaktadır.

PROJENİN AMACI:Çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak ve interaktif oyunumuzla onlara temizliğin önemini vurgulamak.

GEREKCESİ:Maddi yetersizlikler ve imkansızlıklar dahilinde okula giden kırsal kesimdeki öğrencilerin tiyatrodan mahrum kalmaması , tiyatro sanatının her yerde icra edilmesi.

FAALİYETLERİ:'Başa Bela Mikroplar' isimli interaktif çocuk oyunumuzla Bolu'nun civar köylerindeki, mahallelerindeki ve ilçelerindeki ilkokul ve anaokullarına ulaşmak. Gittiğimiz yerlerde ücretsiz oyunumuzu sahnelemek.

SÜREÇ ve TAKVİM:10 Mart-10 Nisan arası her hafta, haftada 2 gün , birbirine yakın yerlerde günde 2-3 oyun

ARA RAPOR:

BEKLENEN SONUÇLAR:Artık tiyatroyla tanışmış , sahnelenen oyundan zevk almış çocukların , temizlik konusunun önemini de bir kere daha kavramış olmaları.

Bütçesi:Mesafesi gidiş geliş 130- 140 km olan mahallerden istenen yol ücreti , 7 oyuncunun yemek ücretleri . Merkez ilçede bulunan kırsal bölgedeki okullar ve ilçelerdeki köy okullarına gidilecek, Kimi zaman haftada 4 okula gidebilecekken kimi zaman bu sayı 7 yada 8e çıkabilir. Yani haftada 2 gün ve toplam 5 okul dersek, bu bir ayda 8 gün ve 20 okul yapar. 8 günün yol ücreti ,yemek ve düşünülmeyen giderler ile toplam : 2000 TL