Çevrenin Korunması ve İklim Değişikliği Hibe Programı

Çevrenin Korunması ve İklim Değişikliği Hibe Programı

Çevrenin Korunması ve İklim Değişikliği Hibe Programı proje sunumları ve kokteyl programı ile kapatıldı.

Bolu Bağışçılar Vakfı'nın açtığı, Çevrenin Korunması ve İklim Değişikliği Hibe programı seçilen ve uygulanan projelerin sunumlarıyla kapandı.

Ticaret Odası Meclis salonunda gerçekleşen kapanış programında Vali yardımcısı sayın Ayhan KARTLI ve Belediye Başkanı Sayın Alaattin YILMAZ'ın yanı sıra Sivil Toplum Kurumu ve kamu kurumu temsilcileri ile vatandaşlar da hazır bulundu.

Hibe programından fon alan projelerin sunulduğu programda; Aktif Toplum Derneği Başkan Yardımcısı Ümit GÖBEL; " Abant'ın dünü bugünü yarını", Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Derneği Başkanı İsmail UÇAR; " Doğa Sporlarında Çevre Bilinci" ve Doğayı ve Hayvanları Seven Sevdiren Derneği Başkanı Zafer AKKAYA " Drama yöntemi ile çocuklara çevre bilincinin kazandırılması" projelerini detaylı olarak sundular.

Bu hibe programının sadece maddi bir kaynak olmadığının aynı zamanda eğitici, katılımcı, eğlenceli eğitim programlarının yer aldığının altını çizen proje sahibi STK'lar programın kendileri ve dernekleri için çok faydalı, geliştirici olduğunu belirttiler.

Vali yardımcısı Ayhan KARTLI, Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ ve Bağışçılar Vakfı başkanı Şerafettin ERBAYRAM'ın konuşmalar yaptığı programda vakfın önümüzdeki dönemlerde açmak istediği Hibe programları ve devam eden proje başvuru süreçleri de anlatıldı.

Kokteyl ile devam eden ve TÜSEV (Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı) Programlar direktörü Sevda KILIÇALP'in de katıldığı programda, Hibe programının 12 ülkede eş zamanlı uygulandığı ve vakfın katıldığı gerek ulusal gerek uluslar arası programlarda, Bolu Bağışçılar Vakfı çalışmaları özelinde aslında kamu kurumları veya diğer STK çalışmalarını da anlattıklarına dair açıklamalar yapıldı.

Bu yıl " Tasarruf" başlığıyla hibe programını tekrar yürüteceğiz