Bolu Bağışçılar Vakfı Bilinçli Gübre Kullanım Projesi İçin Kıbrısçıkta Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

Bolu Bağışçılar Vakfı Bilinçli Gübre Kullanım Projesi İçin Kıbrısçıkta Bir Dizi Ziyaret Gerçekleştirdi

PROJE ADI : Bilinçli Gübre Kullanımı

SAHİBİ : Bolu Bağışçılar Vakfı
PROJE ORTAĞI : Bolu Bağışçılar Vakfı

Bolu Bağışçılar Vakfı Bilinçli Gübre Kullanım Projesi için Kıbrısçıkta bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Daha önce Bolu Merkez İlçe de gerçekleştirilen " Biliçli Gübre kullanımı için toprak verimlilik envanterinin çıkarılması" projesinden sonra, adım adım tüm ilçelere aynı çalışmayı yapmayı hedefleyen Bolu Bağışçılar Vakfı, ikinci adım olarak Seben ve Kıbrısçıkta proje çalışmalarının bir bölümü bitmiştir.

Biten bu çalışmalar içerisinde Seben ve Kıbrısçık ilçelerinde toplam olarak 53 köyün tarım alanlarından 313 adet toprak numunesi alınmıştır, bütün bu numuneler il tarım müdürlüğüne tahlilleri yapılmak üzere teslim edilecektir.

Belediye Başkanı, Kaymakam ve Tarım Müdürlüğüne yapılan ziyaretlerde, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren ERBAYRAM, bu projenin zaman içinde tüm ilçelere uygulanacağını, Bolu ve Çiftçisi için getireceği faydalarını belirtti.

Erbayram ve beraberindeki heyet ayrıca kanatlı gübresi işleyen ve bir kooperatif kuruluşu olan gübre fabrikasını gezerek yetkililerden bilgi aldılar. Bir kooperatif birleşmesi olan bu tesisin Bolu'daki çalışmalara örnek olabileceği kanısında birleşildi.