"BAŞA BELA MİKROPLAR" TURNESİ

"BAŞA BELA MİKROPLAR" TURNESİ

BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI

PROJE TEKLIF FORMU BİLDİRİMİ

ADI SOYADI:AİBÜ Genç Sanatlar Topluluğu (GEST)

TELEFON FAX:

CEP TELEFONU:

E-MAIL:[email protected]

TARİH:10.03.2014

ADRESİ:Aban İzzet Baysal Üniversitesi , Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı , Genç Sanatlar Topluluğu

PROJENİN ADI:Minik Eller Sahnede

PROJENİN UYGULAMA ALANI VE SÜRESİ:Bolu civarındaki ilçeler , mahalleler ve köy okulları.Mart ayının 3. haftasından itibaren başlayıp , bir aylık süreci kapsamaktadır.

PROJENİN AMACI:Çocuklara tiyatro sevgisi aşılamak ve interaktif oyunumuzla onlara temizliğin önemini vurgulamak.

GEREKCESİ:Maddi yetersizlikler ve imkansızlıklar dahilinde okula giden kırsal kesimdeki öğrencilerin tiyatrodan mahrum kalmaması , tiyatro sanatının her yerde icra edilmesi.

FAALİYETLERİ:'Başa Bela Mikroplar' isimli interaktif , çocuk oyunumuzla Bolu'nun civar köylerindeki , mahallelerindeki ve ilçelerindeki ilkokul ve anaokullarına ulaşmak. Gittiğimiz yerlerde ücretsiz oyunumuzu sahnelemek.

SÜREÇ ve TAKVİM:17 Mart - 14 Nisan arası her hafta , haftada iki gün , birbirine yakın yerlerde günde 2-3 oyun oynanması

ARA RAPOR:Proje süresince gerekli durumlarda Bolu Bağışçılar Vakfının kurumlar arası irtibat konusunda kolaylaştırıcı olmasını talep ediyoruz.

BEKLENEN SONUÇLAR:Artık tiyatroyla tanışmış , sahnelenen oyundan zevk almış çocukların , temizlik konusunun önemini bir kere daha kavramış olmaları.

Bütçesi:Mesafesi gidiş geliş 130 140 km olan mahallelerden istenen ulaşım ücreti günlük 150 TL.Yemek ücreti ise kişi başı günlük 12 TL. (9 oyuncumuz var.) Daha uzak yerlere de gideceğiz , yakın yerlere de. İlk etapta 15 kadar okula gideceğiz. Aynı zamanda öğrenci olduğumuz için bu projeye ayırabileceğimiz zaman kısıtlı ve değişken olacak. Kimi zaman haftada 4 oyuna gidebilecekken , bu sayı haftada 6ya çıkabilecek. Yani haftada 2 gün ve 5 okul dersek bu 3 haftada 6 gün ve 15 okul yapar. 6 günün yol ücreti , 6*150=900 TL yapar. Günlük yemek ihtiyacı , 9*12=108 TL. 108*6=650 (648) TLdir. 250 TL kostüm ve dekor ücreti olarak hesaplanmıştır ve öngörülmeyen giderler 300 TLdir. Öngörülmeyen giderler ile birlikte toplam ücret 900+650+250+300=2100 TLdir