Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü Sosyal Girişimci Öğrencilere Verildi

Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü Sosyal Girişimci Öğrencilere Verildi

Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü Sosyal Girişimci Öğrencilere Verildi.

Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında organize ettiği etkinliklerde Bolu Belediyesi ve Bağışçılar Vakfı olarak da program paydaşıydı.

En temiz okul, en çevreci bahçe ve ÇEP projesini en iyi yapan okullara ödüllerinin takdim edildiği programda; Her yıl verilen " Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü" ise Göynük Narzenler Köyü İlkokulu öğrencileri Mert Ali TAN ve Mahmut CAN SEZER'e verilerek, Bisiklet ve plaketleri takdim edildi.


Mert Ali TAN hiç bir destek almadan köyünde bir kampanya başlatarak yaklaşık 130 meyve fidanını okul bahçesine dikilmesi sağladı ve bu kampanyaya köy halkını arkadaşlarını da dahil etti. Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya " Aslında her yıl geleneksel olarak özel ödül kategorisini bir okulumuza veriyor ve ödül olarak ihtiyaçları neyse karşılıyorduk. Fakat bu yıl bu iki öğrencimiz geliştirdikleri ve uyguladıkları sosyal sorumluluk projesinin diğer tüm çocuklarımıza örnek olmasını istedik. Günümüzde yetişkinlerin bile proje tasarlama ve uygulama konularında çok ileri düzeyde olmadıklarını düşünürsek çocuklarımızın kimseden destek almadan yürüttükleri bu girişimi Bağışçılar Vakfı Özel Ödülü'ne uygun bulduk. Çocuklarımızın yaşadıkları şehir için gönüllü projeler üretmeleri, Kişisel değil kamuya faydası olan bir sosyal girişimin içinde yer almaları destek vermeye ve takdire şayandır tebrik diyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ, Halk Eğitim Müdürü çok sayıda kurum müdürü ve ailelerin yanı sıra BBV'yi temsilen ise Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet YAMANER, Yönetim Kurulu Üyeleri Nahit ABAK, Hüseyin TEKİN ve Genel Sekreter Öznur Akkaya programda hazır bulundu.