Ahmet Taşman BiBolu Girişimcilik Programı

Ahmet Taşman BiBolu Girişimcilik Programı

Bolulu hayırsever iş insanı Haldun Taşman'ın babası adına bağışladığı fonla, Bolu Bağışçılar Vakfı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı işbirliğinde Turkish Philantrophy Funds destekleriyle hayata geçirilen biBolu girişimcilik programı, Bolu şehri özelinde gelişen bir girişimcilik ekosisteminin oluşmasına destek olarak, Bolu'da istihdam yaratmayı, Bolu’nun ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefler.

Bu program, Türkiye'de belirli bir lokasyon özelinde bir kentin kalkınması amacıyla tasarlanan ilk girişimcilik programı olma özelliğini taşıyor.

Bolu'da istihdam yaratacak girişimci bir topluluğun Bolu'nun iş dünyasını canlandırması, Boluluları iş kurmaya teşvik etmesi, gençlere gelecekleri hakkında ilham vermesi, Bolu'nun yaşam koşullarının girişimci yaklaşımla iyileştirilmesi ve İstanbul ile Ankara'dan sonra Bolu'nun da girişimcilik ekosistemi için bir merkez olarak görülmesi amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında, farklı profillere yönelik ilham programı, girişimcilik programı ve inovasyon programları düzenlenecek.

Bolu özelinde gelişen bir girişimcilik ekosisteminin oluşmasına destek olmak ve Bolu'nun ekonomik ve kültürel kalkınmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.