Bolu'nun Sultanları

Bolu'nun Sultanları

Proje Partneri

Bolu Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü

Adresi

İnkılap İlköğrteim Okulu Spor Kulübü /Semerkent Mahallesi Köroğlu Sokak No:17/BOLU

1-PROJENİN ADI

Bolunun Sultanları

2-PROJENİN UYGULAMA

Projemiz 2007 yılında başlamış olup ekonomik destek bulunabildiği sürece devam edecektir.

3-PROJENİN AMACI

Bolu ilinde yaşayan çocukların (öncelikle kız çocuklarının)serbest zamanlarını voleybol sporu yaparak iyi bir şekilde değerlendirmelerini , fiziksel ve psikolojik olarak sağlıklı bir şekilde yetişmelerini sağlarken Milli takımlar ve Türkiye voleybol liglerinde oynayabilecek sporcular yetiştirirken ,yüksek öğrenim yapıp antrenör ve Beden eğitimi öğretmeni olmalarını sağlamak.

4-PROJENİN GEREKÇESİ

Bizler (Tayfun URLUOĞLU ,Ali Rıza KARAİBRAHİMOĞLU ,Remziye SARIHAN) öğretmenlik mesleğimize paralel olarak mesai saatlerinin dışında 2007 yılında kurmuş olduğumuz İnkılap İlköğretim okulu Spor Kulübü ile kız çocuklarımıza spor yaptırarak üzerimize düşen sosyal sorumluluk vazifemizi yerine getirmeye çalıştık Günümüz ortamında çocuklarımızın zihnini çelebilecek bir çok olumsuzluk mevcut olmakla beraber çocuklarımızın spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ,voleybol sporunda yetenekli olan çocuklarımızı öncelikle elit insan, elit vatandaş ve vatanına milletine faydalı bireyler olarak antrenör öğretmen ve elit sporcu olarak yetiştirip Bolu ve ülke dinamiğine katkıda bulunmayı amaçladık.

5-FALİYETLERİ

Faliyetlerimiz haftanın altı günü tüm yıl devam etmektedir.Ayrıca 1-Türkiye Voleybol Federasyonu 3 lig 4.grupta mücadele etmekteyiz.2-Nisan ayı içinde Yaş Grubu ,Yıldız ve Genç takımımızın grup maçları .3-Mayıs ayında gruplarda 1.olabilirsek Yarı final müsabakalarına gidilecek ,orada da başarılı olursak haziran ayında final müsabakalarına gidilecek.

SÜREÇ VE TAKVİM

1-Eğitim faaliyetleri tüm yıl. 2-3lig müsabakaları Kasım 2014-Mart 2015 tarihleri arasında. 3-Yaş grubu yıldız ve genç takım maçları 3'er günlük turnuvalar halinde Nisan ,Mayıs , Haziran aylarında,Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük sınavları Haziran ve Ağustos ayları içersinde her yıl tekrarlanmaktadır.

6-ARA RAPOR

1 Eylül 2015

7-BEKLENEN SONUÇLAR

2007 yılında başladığımız faaliyetlerimiz sonunda geçen sene itibariyle 112 faal lisanslı sporcumuz 50 kişilik bir eğitim grubumuz 3 lig takımımız yıldız ,yaş grubu ve genç takımlarımız ,2010 yılında AİBÜ antrenörlük bölümünü kazanan ve bu yıl bitirip yanımda yardımcı atnrenörlük yapan Nurgül İKİZOĞLU ,yine aynı bölümü kazanan Fatma SAĞLAM ,Hamiyet Büşra KIŞLAK , Ebru YÖRÜK ,işletme bölümünü kazanan Hülya ŞENTÜRK ,yüksek hemşirelik bölümünü kazanan Nurgül TANGÜLEÇ ve Düzce Beden Eğitimi öğretmenliğini kazanan Burcu DOĞAN isimli öğrencilerimizle arzu ettiğimiz hedefleri yakaladık.

8-BÜTÇESİ

Bir yıllık bütçemiz :3 lig ve altyapı takımları malzeme gideri 4400 tl,3lig lisans masrafları1500 tl ,3lig deplasman masrafları 3000 tl altyapı takımları grup masrafları 6000 tl toplam 14900 tl