Haberler

Ürettikleri bebekleri nasıl fotoğraflayacaklarını öğrendiler

Kursiyerlere fotoğraf eğitimi

Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından hayata geçirilen Zehra Ana Kumbarası Projesi kapsamında, kursiyerlere fotoğraf eğitimi verildi. Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Canbaş tarafından verilen eğitimde, kursiyerlere akıllı telefonla ürün fotoğrafı çekme teknikleri öğretildi.

Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında yürütülen Zehra Ana Kumbarası Projesi, tüm hızıyla devam ediyor. Pandemi kuralları çerçevesinde verilen eğitimlerde, kadınların aile bütçesine katkıda bulunacak üretim becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda amigurumi bebek örme kursu ile başlayan süreç, sepet örme, sosyal medya kullanımı, maliyet hesaplama gibi eğitimlerle devam ediyor.

Son olarak Bofsad Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Canbaş tarafından Zehra Ana Kumbarası Proje kursiyerlerine fotoğraf eğitimi verildi. Eğitimde, Hamza Canbaş, amigurumi bebek fotoğraflarının akıllı telefonla nasıl çekilmesi gerektiğini kursiyer kadınlara gösterdi. Fotoğrafın ana öğeleri olan ışık ve açıları da anlatan Canbaş sonrasında kursiyerlerle uygulamalı fotoğraf çekim eğitimi gerçekleştirdi.

Kurslar, aile içi iletişim, anne- çocuk eğitimi ve kişisel gelişim eğitimleri ile devam edecek.