Haberler

"Sihirli Eller" Mengen'de Aşçılık Okulu Öğrencileri ile Buluştu.

Sihirli Eller Mengen'de Aşçılık Okulu Öğrencileri ile Buluştu.

Bolu Bağışçılar Vakfı ve AİBÜ Mengen Meslek Yüksek Okulu ortaklığı ile 8 Mart kadınlar günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Mutfakta Sihirli Eller; Kadın Girişimciler " programı kapsamında; Gastronomi, Mutfak sanatları ve İşletmecilik alanında uzman isimler Bolu Mengen'de ağırlandı.

AİBÜ Rektörü Hayri ÇOŞKUN, Bolu Belediyesi Başkan yardımcısı Emine DAVARCIOĞLU, Mengen Belediye Başkanı Turhan BULUT ve eşleri, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Erdal YILDIRIM ve eşleri, BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya, Mengen Meslek Yüksek Okulu Müdürü Nihal DOĞAN, Gastronomi bölümü / Yüksek okul bölümü öğretim üyeleri ve öğrencilerinin hazır bulunduğu programda; Sofra dergisi genel yayın yönetmeni Esra Düzdağ, yemek stilisti şef Şefika Günyel, Yemek yazarı işletmeci şef Özlem Mekik, Sunucu Yemek yazarı Elif Korkmazel, Şef Zeynep Pınar Taşdemir öğrencilerle başarı hikayelerini paylaştılar.

Mütevazilikleri ve gerçek yaşam örnekleriyle öğrencilerden ve katılımcılardan büyük alkış alan sektörün lider kadın temsilcileri öğrencilere " Mutfağın kalbi Mengen'de çok güzide bir okulun öğrencilerisiniz öncelikle bunun kıymetini bilin, öncelikle hedef belirleyin, evet dünya mutfağı da önemli ama sizler önce Türk- Osmanlı mutfağına hakim olun, kendi mutfağınızı ve kültürünüzü öncelikle iyi tanıyın, unutmayın ki mezun olduğunuzda hiçbir şey dört dörtlük önünüze sunulmayacak, karşılaştığınız sorunlarda kararlı ve emin adım adımlarla ilerleyin" dediler.

Panel sonrası Şefika GÜNYEL'in şefliğinde protokole ve katılımcılara uygulamalı pastacılık gerçekleşirken, Öğrenciler mutfakta sektörün kadın liderleriyle birebir sohbet etme ve sorular sorma imkanı buldu. Etkinlik programı Öğr. Gör. Zühal Özdemir'in, öğrencileriyle birlikte Mengen yöresine ait hazırladıkları birbirinden güzel yemeklerin konuklarımıza ikram edilmesiyle son buldu.