Haberler

Şerafettin ERBAYRAM Kitap Kulübü üyeleri ile buluştu.

Bolu Kitap Kulübü bu haftaki toplantısı "İlklerin Adamı M. Şerafettin Erbayram" kitabı ile Sayın Şerafettin Erbayram'ın bizzat katılımı ile gerçekleşti.

14 kişilik üye topluluğu ile düzenli olarak toplanan ve başta kitap okumanın toplumca bir kültür olarak oluşturulması, hayat düzeni, konuşma tarzı ve daha nice pozitif faydaları gereğince toplumsal fayda içeren kitapları ele alarak okuyan ve üzerine sohbet edip konuk ağırlayan Bolu Kitap Kulübü, İlklerin Adamı Şerafettin Erbayram ile bir araya geldi.

Litaratür Araştırmasına Önem Verin

Söyleşi tadında soru cevaplarla devam eden kitap kulübü toplantısında Erbayram; "Ben kendimi bildim bileli araştırmaya okumaya çok önem veririm sizlere önerim ilk duyduğunuz okuduğunuz şeylere olduğu gibi almak yerine araştırmayı hayatınızın bir parçası haline getirmenizdir" diyerek dinleyicilere ilham veren öğütlerde bulundu.

Bir işi para kazanmak için yapmayın, yaptığınız iyi bir şey ise size para olarak döner

Katılımcılara kendi branşlarında sürekli öğrenmeye açık olmayı,hayatı akışına bırakmamayı ve bilhassa kolay pes etmemeyi öğütleyen ERBAYRAM, hayata pozitif bakmanın ve sabırla hedefe odaklanmanın altını çizdi

Misafir katılımcı olarak katılan ve Şerafettin ERBAYRAM'ın 40 yıllık arkadaşı olan Bolpat patates fabrikası kurucusu Belgin Gömeç ise söyleşilerde duygusal anlar yaşayarak "Bir söyleşiye ve kitaplara sığmayacak kadar önemli bir insan olan Şerafettin Erbayram bu kitapta da yazıldığı üzere girişimci, personelini seven, siyasetler üstü, Bolu'ya yön veren ziraatçi tanımları elbette doğru fakat en büyük özelliği bence Bolu aşığı olması ve memleketini çok sevmesidir" dedi.

Toplantı sonunda katılımcılara kitaplarını imzalayan Erbayram böylesine faydalı bir kulübün kurulmasından ve aktif devam etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.