Sepetleri nasıl fotoğraflayacaklarını öğrendiler

Önce örecekler sonra çekecekler 

Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından hayata geçirilen ve tüm ülkeye örnek olan sepet örme kursu farklı eğitimlerle devam ediyor. Ev hanımlarının yoğun ilgi gösterdiği sepet örme kursunda bu hafta fotoğraf eğitimi verildi. Bolu Fotoğraf Sanatı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Canbaş tarafından verilen eğitimde, kursiyerlere akıllı telefonla ürün fotoğrafı çekme teknikleri gösterildi.

Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen sepet örme kursunda hem kaybolmaya yüz tutmuş mesleklerin devam etmesi hem de özellikle ev hanımlarının aile bütçesine katkıda bulunacak üretim becerilerin geliştirilmesi hedefleniyor. Son dönemde sosyal medyanın ve dijital pazarlamanın yaygınlaşması, ürün görsellerinin doğru şekilde kullanılma gerekliliğini de  ön plana çıkardı.  

Bofsad Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Canbaş tarafından verilen eğitimde kursiyerler, ördükleri sepetleri akıllı telefonlarıyla nasıl fotoğraflayacaklarını öğrendi.   Fotoğrafın ana öğeleri olan ışık ve açıları da anlatan Canbaş sonrasında kursiyerlerle uygulamalı fotoğraf çekim eğitimi gerçekleştirdi.