Haberler

ONUR ÖDÜLÜ ERBAYRAM'IN

Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl İzzet Baysal'a Şükran Günleri Bilim, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün bu yıl ki sahibi Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şerafettin Erbayram oldu. Sağlık sorunları nedeniyle törene katılamayan Erbayram'ın ödülü, oğlu Kamil Erbayram'a verildi.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nda düzenlenen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'ne Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, AİBÜ Rektör Vekili Mehmet Bahar, TSO Meclis Başkanı Gökhan Yaman, geçen dönem TSO Başkanlığı yapan Emin Semercioğlu, Bolu Bağışçılar Vakfı Mütevelli Kurulu üyeleri, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli üyeleri ve daire müdürleri katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl İzzet Baysal'a Şükran Günleri Bilim, Kültür, Sanat ve Turizm Festivali kapsamında verilen İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün bu yıl ki sahibi Mehmet Şerafettin Erbayram olurken, sağlık sorunları yüzünden törene katılamayan Şerafettin Erbayram'ın ödülünü oğlu Kamil Bayram aldı. Törende duygulu anlar yaşanırken kürsüde konuşma yapan İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal şunları söyledi: "Bugün burada ödülü rahatsızlığından dolayı alamayan Şerafettin Erbayram'a acil şifalar diliyorum. Ticaret odamıza teşekkürlerini sunmak istiyorum. Çünkü gerçekten İzzet Baysal Vakfı'nı çok iyi tanımışlar. Teşvik amaçlı olarak İzzet Baysal adına bir sorumluluk ödülü verilmesini sağlıyorlar. Bugüne kadar bu ödülü hak edenler ödüllerini aldı. Bugün de Şerafettin Erbayram ödüle layık görülmüştür. Bunun ilk örneğini ben 2006 yılında gördüm. İlk ödül kararı alındığı sene Uğur Tunçok almıştı. Ödül almaya layık Bolulu çok. Çok hayırseverimiz var. O yüzden seçim yapabilmek çok zor oluyor.

Ama bu sene çok kolay oldu bunu belirlemek. Şerafettin Erbayram başta valimiz olmak üzere aşağı yukarı 18 kuruluş tarafından teklif edilen tek üye idi. Erbayram hakikaten bu ödüle layık olan birinci adaydı. Bu ödül törenini düzenleyen ve amcam İzzet Baysal'ı her sene yâd eden Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkürlerimi sunuyorum." Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise yaptığı konuşmada şunları belirtti: "Öncelikle Ticaret ve Sanayi odamıza teşekkürlerimi sunuyorum. Şerafettin Bey Bolu'nun yetiştirdiği ender insanlardan biridir. Kendi branşında söz sahibi ve akıl danışmanıdır. Öyle önemli bir büyüğümüze abimize ödül verilmesi bizim onurumuz, gururumuzdur. Allah'tan kendisine acil şifalar diliyorum. Ondan öğreneceğimiz çok şey var. Bolu Belediyesi olarak beraber başlattığımız ve bitiremediğimiz projeler var inşallah onları da sağlığına kavuştuğunda bitireceğiz. Sayın Valimize, üniversitemize, TSO'ya ve vakıf üyelerine saygılarımı sunuyorum."
Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları ise: "Bu ödül ve bu tür etkinlikler, İzzet Baysal eserlerine sahip çıkıldığının göstergesidir. Bu nedenle de Ticaret ve Sanayi odasını başta olmak üzere bütün arkadaşlarımızı kutluyorum. Şehirleri şehir yapan değerleridir. Bolu bu nedenle Türkiye'nin örnek alacağı bir şehirdir. Şerafettin Beyi burada Vali yardımcılığı yaptığım zamanda tanıdım. Buradan ayrıldığımda Bolu'ya ilgili 3 şeyden bahsederdim. Birincisi; İzzet Baysal'ı ikicisi; Şerafettin Erbayram'ı hatta onu gittiğim şehirlere de davet etmiştim. Üçüncüsü de bir anımla alakalı. Oğlum dershaneye gidiyordu. Bisikletiyle gidiyordu genelde bütün gideceği yerlere. Bir gün çok yağmur yağıyordu. Oğlumu gidip arabayla aldım. Aradan 1 hafta geçti. Bir sabah bisikletiyle bir yere gidecekken bisikletin olmadığını geçen hafta bisikletle dershaneye gittiğini, bisikletini orada unuttuğunu söyledi. Aradan bir hafta geçti bisiklet durduğu yerde yoktur dedim. Gittik baktık bisiklet orada duruyor. İşte Bolu böyle bir şehirdir. Gerçekten ben yeniden Bolu'da olmaktan gurur duyuyorum. Şerafettin abiyi bende herkes gibi çok severim. Kendisine acil şifalar diliyorum" dedi.