'Öğreniyorum, Yaratıyorum ve Gelişiyorum'

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu'nun işbirliği ile hayata geçirilen ‘Storyline ile öğreniyorum, yaratıyorum ve gelişiyorum’ isimli projenin kapanış toplantısı gerçekleştirildi. 

Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu'nda gerçekleştirilen proje kapanış toplantısına BAİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Bolu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hasan Arslan, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, akademisyenler ve öğrenci velileri katıldı. Proje kapanış toplantısında Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülüzar Şule Tepetaş Cengiz ‘Storyline ile öğreniyorum, yaratıyorum ve gelişiyorum’ projesi hakkında bilgiler verdi. Projenin okul öncesi eğitime farklı bir yaklaşım ve yeni kazanımlar noktasında büyük katkıları olduğu belirten Dr. Öğr. Üyesi Gülüzar Şule Tepetaş Cengiz, yıl boyunca minik öğrencilerle yürütülen çalışmaları anlattı. 

Abak ; “Bu okul bu yüzden var”

Proje kapanış toplantısında konuşan Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak  projede emeği geçen herkese teşekkür etti. Bolu Bağışçılar Vakfı Anaokulu yapılırken aynı zamanda eğitimsel araştırmalar yapan yeni eğitsel metot ve yöntemlerin geliştirildiği ve uygulandığı bir merkez olarak tasarlandığını söyledi. Nahit Abak, vakfın adını taşıyan eğitim kurumunda bu tür güzel projelerin hayata geçmesinin kendileri için mutluluk kaynağı olduğunu da belirterek, “Vakıf olarak bu okulu yaparken amacımız, üniversitemizle iş birliği halinde eğitimsel araştırmaların yapıldığı,  yeni eğitsel metot ve yöntemlerin geliştirildiği bir merkez olarak hizmet vermesiydi. Şimdi bu tür projelerin uygulandığını görmek bizler için mutluluk kaynağı. Böyle güzel projelerin sayısının çoğalmasını diliyoruz. Bu okul bu yüzden var. Eğitim bir toplumun kaderini olumlu yönde değiştiren en büyük faktördür. Umarım okul öncesi eğitim için hayata geçirilen projeler gelecekte  hem şehrimiz Bolu'ya hem de ülkemize önemli katkılar sağlar” ifadelerini kullandı. 

Kapanış toplantısının sonunda, BAİBÜ Okul Öncesi Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülüzar Şule Tepebaş, misafirlere proje kapsamında oluşturulan atölyeler gezdirerek, bilgiler verdi.