Öğrencilerden mini konser

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Bolu Bağışçılar Vakfı’nın birlikte yürüttükleri Zübeyde Hanımın Kızları Geleceğin Yıldızları Projesi meyvelerini vermeye başladı. Proje kapsamında okulun müzik ve spor sınıflarına alınan malzemeler öğrencilerin spora ve müziğe daha fazla eğilmelerini sağlıyor.  Kısa bir süre önce Bolu Bağışçılar Vakfı'nın aldığı gitar ve kemanlarla müzik eğitimine başlayan kız öğrenciler, okullarını ziyaret eden BBV Başkanı Nahit Abak'a mini bir konser verdi.

Proje kapsamında müzik eğitimi alan öğrencilerle bir araya gelen BBV Başkanı Nahit Abak ve BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya, kız öğrencilerin müzik eğitimine katıldı. Kız öğrenciler Abak ve Akkaya için mini bir konser verdi. Öğrencilerin verdiği mini konseri büyük bir beğeni ile dinleyen BBV Başkanı Nahit Abak, müzik aleti çalabiliyor olmanın insanı daha farklı yerlere taşıyabileceğini belirtti. 

Öğrencilerle masa tenisi oynadı

Müzik sınıfından sonra spor sınıfını ziyaret eden Abak, burada öğrencilerle masa tenisi oynadı. Ortaokul yıllarında teneffüslerde masa tenisi oynadığını anlatan Nahit Abak, Zübeyde Hanımın Kızları Geleceğin Yıldızları Projesi ile çok sayıda kız öğrencinin spora ve sanata yönelmesini beklediklerini söyledi.