Haberler

ÖĞRENCİLERDEN KEMAN RESİTALİ İLE BAĞIŞÇILAR VAKFI'NA TEŞEKKÜR

ÖĞRENCİLERDEN KEMAN RESİTALİ İLE BAĞIŞÇILAR VAKFI'NA TEŞEKKÜR

Behiye Baysal Ortaokulu öğrencileri " Okullar Hayat Olsun" projesi kapsamında okullarına alınan kemanlar için mini bir konserle Bağışçılar Vakfı'na teşekkür etti.

Programa Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim kurulu üyesi Ahmet YAMANER, Genel Sekreter Öznur AKKAYA ,A.İ.B.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur ALPAGUT, Prof Dr. Ahmet Serkan ECE, Prof Dr. Dolunay AKGÜL BARIŞ katılırken. Okul Müdürü, öğretmenleri ve veliler de ev sahibi olarak programda hazır bulundu.

Müzik öğretmenleri Gülşah SOYSAL YILMAZ eşliğinde mini bir keman dinletisi sunan öğrenciler özellikle A.İ.B.Ü Müzik akademisyenleri tarafından büyük alkış aldı.

Program sonunda konuşma yapan Vakıf Genel Sekreteri Öznur AKKAYA "BBV olarak Bolu yararına olan tüm konuları destekliyoruz fakat okullarda yürüttüğümüz bu gibi projeleri ayrıca önemsiyoruz, maalesef her öğrenci keman piyano gibi müzik aletleri satın alıp özel kursuna gidecek maddi imkanlara sahip değil, biz bu fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için kırsal kesimlerde yer alan okullarımıza müzik aletleri alıyoruz, bu değerli projede Müzik Eğitimcileri Derneği ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortağız. Müzik sınıfı açtığımız okulda öğretmen yoksa bile üniversitemizin müzik bölümü öğrencileri projede gönüllü ders veriyorlar" dedi.

A.İ.B.Ü Güzel Sanatlar Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Uğur ALPAGUT ise yaptığı konuşmada " Keman çok zor bir müzik aletidir 5 ay gibi kısa bir sürede bu performansla sahne alabiliyor olmaları büyük başarı, MÜZED bu projeyi başka şehirlerde de yürütüyor fakat projenin en iyi işlediği şehir burası, çünkü Bolu'nun Bağışçılar Vakfı gibi bir şansı var, velilerimize, öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Program sonunda Bağışçılar Vakfı'nın hibe desteği ile yapılan resim çalışmaları da büyük beğeni aldı.