Haberler

Mudurnu Yazılar Ortaokulu'nda Öğrenciler Matematiği Eğlenerek Severek Öğrenecek

Mudurnu Yazılar Ortaokulu'nda Öğrenciler Matematiği Eğlenerek Severek Öğrenecek

"Geleceğe Bir Dokunuş" adıyla AİBÜ Matematik bölümü öğrencilerinin hazırladıkları Matematik sınıfı açılışı, Mudurnu Kaymakamı Efecan ŞAHİN, BBV Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet ÖZMEN, Elvin AKDAĞ, Vakıf genel sekreteri Öznur AKKAYA, Yazılar Ortaokulu idareci öğretmen ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Bolu Bağışçılar Vakfı hibe desteği ile gerçekleşen proje kapsamında zeka oyunları, çeşitli öğretici oyun materyalleri alımı yanı sıra, sınıfın tadilatı donanımların yenilenmesi gerçekleştirildi. Öğrencilere matematik dersinin sevdirilmesi, öğrenme becerilerinin artırılması ve matematiği günlük yaşama adapte etmeyi amaçlayan projeyi; AİBÜ Matematik Öğretmenliği bölümü öğrencileri Billur GÖKER, Hanife YAVUZ, Ayça SAKÇA, Zeynep APUHAN, Ebru Hilal ÖZER hazırladılar.

BBV Yönetim Kurulu Ahmet ÖZMEN Mudurnu Kaymakamı Efecan ŞAHİN ile sınıf açılışını gerçekleştirirken, ÖZMEN BBV çalışmaları ve ne gibi projelere hibe desteği verdikleri hakkında da bilgiler verdi. Programdan sonra konuşma yapan Mudurnu Kaymakamı ŞAHİN, "Bolu hayırseverleriyle öne çıkmış, bağışçıların desteğinin şehrin kalkınmasına önemli etkileri olmuş bir ilimiz. Bu vesile ile BBV mütevelli üyelerine değerli desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.