Haberler

MİYAGİ - Minikler Yaşama Girişiyor Projesi Kapsamında Bolu'da Girişimcilik Kültürünün Yaygınlaştırılması Amacıyla Öğrenciler İlk Fabrika Ziyaretini Gerçekleştirdi

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girşimciler Kurulu başkanlığında ve Bolu Bağışçılar Vakfı koordinatörlüğünde başlatılan MİYAGİ – Minikler Yaşama Girişiyor projesi kapsamında öğrenciler ilk saha ziyaretlerini BOLÇİ fabrikasını ziyaret ederek gerçekleştirdiler.

Amaç Girişimcilik Ruhuhun Aşılanması, Yaşam Becerilerinin Kazandırılması

Çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını arttırmak, yaratıcılıklarını bu alanda kullanmaya özendirmek, akran, aile ve toplumla etkili işbirliği becerilerini güçlendirmek amacıyla başlatılan proje kapsamında öğrenciler; fabrika sahibi Hasan AKSOY'a girişimcilik ile ilgili sorularını sorarken fabrikanın çeşitli üretim safhalarını da gezdiler.

Okul Dışı Saatlerde 28 Hafta Süresince Haftada İki Kez

Türkiye'de ilk kez tüm eğitim öğretim yılını kapsayacak şekilde ve kapsamlı olarak uygulanacak olan " Temel Eğitimde Girişimcilik" programı, BTSO Genç Girişimciler Kurulu ve Bolu Bağışçılar Vakfı ortalığında hayata geçirilirken, AİBÜ Okul Öncesi Ana Bilim Dalı Başkanlığı ve alanında uzman akademisyenlerce de destekleniyor. Her hafta girişimcilik ana başlığı temelinde farklı çalışmalar işelenecek olan programda ileriki yıllarda anaokulları ve meslek liselerinde de yaygınlaştrılması planlanıyor.

Minik Girişimciler Hasan AKSOY'un İş Hayatını Bizzat Yerinde Dinlediler

Aynı zamanda projeye şartlı bağış yapıp okula girişimcilik atölyesi kazandıracak olan Hasan AKSOY öğrencilere fabrikayı gezdirirken; " Neden işletmenizin adı BOLÇİ? Ne zaman bu işletmeyi açmaya karar verdiniz?Örnek aldığınız biri var mıydı? "gibi sorularına da cevap verdi. Ayrıca alışılagelmiş girişimcilik eğitimlerinin dışında yaparak öğrenme modeline dayalı olan MİYAGİ projesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

10 Yıllık Süreçte Bolu'da Girişimcilik Kültürünün Geliştirilmesi Amaçlanıyor

Ziyarette konuşma yapan BBV Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM yaptığı konuşmasında " Girişimcilik konusunu bu yıldan başlayarak önümüzdeki 10 yıllık süreçte öncelikli olarak ele alıp çözmeyi hedefliyoruz. Vakfımız yılın her dönemi yaptığı proje destekleri ve kamu ortaklı sürdürülebilir çalışmalarının yanı sıra, gerek MİYAGİ projesi ile gerekse bundan sonra ele alıp hayat geçireceğimiz çalışmalarla, Bolu'da girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır. MİYAGİ projesi ile çocuklarımıza eğlenerek ve yaparak öğrenme modeliyle girişimci bireyler olmaları amacının yanı sıra, özgüvenli ve liderlik becerileri gelişmiş sosyal sorumluluk projelerine de dahil olmalarını amaçlıyoruz. Bu vesile ile başta Ticaret ve Sanayi Odasına, Üniversitemizin değerli hocalarına teşekkür ederken, Mütevelli üyemiz Hasan AKSOY'a projeye yapacağı şartlı bağışı ve işletmesinin kapılarını açtığı için ayrıca teşekkür ediyorum.

Programda, Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Yamaner, Ahmet Özmen Bolu TSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Haluk Yerlikaya ve yönetim kurulu üyeleri, AİBÜ proje destekçisi akademisyenler, Koç İlkokulu İdareci öğretmen ve MİYAGİ proje sınıfı öğrencileri hazır bulundular.