Haberler

MİYAGİ Girişimcilik Atölyesi Öğrencileri Doğa Kolejinde Robot ve Kodlama Etkinliklerinde Eğlenerek Öğrendiler

MİYAGİ Girişimcilik Atölyesi Öğrencileri Doğa Kolejinde Robot ve Kodlama Etkinliklerinde Eğlenerek Öğrendiler

Temel Eğitimde Girişimciliği esas alan MİYAGİ proje sınıfı öğrencileri Doğa Kolejinde bir dizi robot, temel programlama, üç boyutlu yazıcı etkinlikleri gerçekleştirdiler.

Temel programlama ve temel elektronik bilgisi ile katı cisimlere elektronik dalga yollama konularının öğretildiği keyifli bir robot kiti etkinliği olan Makey Makey ve temel programlama ve temel elektronik bilgisi ile katı cisimlere elektronik dalga yollama konularının öğretildiği keyifli bir robot kiti etkinliği olan Dash ve Dot etkinlikleri öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördü.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ve Bolu Bağışçılar Vakfı ortaklığında başlatılan MİYAGİ projesi alışılagelmiş eğitim modeli dışındaki renkli temalarıyla çocukların girişimcilikle ilgili farkındalıklarını artırmak, yaratıcılıklarını bu alanda kullanmaya özendirmek, akran, aile ve toplumla etkili işbirliği becerilerini güçlendirmek amaçlamaktadır.

BBV Yönetim Kurulu üyeleri ve BTSO Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu etkinlikler sonrası, Okul Müdürü Mümin Ali AYDIN'a öncelikle MİYAGİ projesindeki paydaşlıkları için ve sınıflarını açıp yenilikçi eğitim metotlarını proje öğrencilerimizle buluşturdukları için teşekkür edildi.

-- ----Projenin tüm aşamalarının yazılması ve uygulanması konusunda sürecin başından beri destek olan her aşamasını bizzat takip ederek ilgilenen başta Prof Dr Yasemin AYDOĞAN'a, Doç Dr Özlem Okyay'a, Sınıf öğretmenimiz Betül AYDIN'a yoğun çabalarından dolayı teşekkür ederim. Ayrıca bu konuda gönüllü okul olarak bize kapılarını açan KOÇ İlkokulu Müdürü ve idarecilerine ayrıca teşekkür ediyoruz.-------