Kursiyerlere sertifikaları verildi

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programı kapsamında hayata geçirilen sepet örme kursunu tamamlayan kursiyerler için sertifika töreni düzenlendi. Törende 19 kursiyere sertifikaları BBV Başkanı Nahit Abak tarafından verildi.

Sertifika törenine Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş, Bolu Bağışçılar Vakfı Danışma Kurulu Üyesi Burcu Şimşek Umutkent Mahalle Muhtarı Nuray Akmaz ve Bahçelievler Mahalle Muhtarı Selma Hancıoğlu katıldı.

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Eğitime ve Kadına Destek Programı kapsamında hayata geçirilen sepet örme eğitimini tamamlayan  kursiyerlere sertifikaları verildi. Düzenlenen sertifika töreninde sepet ustası ve aynı zamanda kursun eğitimcisi Erdoğan Üşenmez Bolu Bağışçılar Vakfı’na teşekkür ederek,  

‘’Hiçbir katkı yapmadan Allah'ın soğut dalından bir eser yapmaya çalışıyoruz. Hepinizi de yetiştirdik iyi kötü yapmaya başladınız. Başkalarına aşılamak ve bunu yaygınlaştırmak ne güzel bir şey tüm personelin bize katkıları varken bunu yaygınlaştırmaya ve öğrenmeye bakın. Bu kurs devam ettiği sürece ben de size yardımcı olmaya çalışacağım’’ dedi.  

Sertifikaların tesliminden önce söz alan Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak,

‘’Güzel bir etkinliğin sonuna geldik. Sizler bu etkinliğin ana parçalarısınız hocam sayesinde Bolu’da unutulmaya yüz tutmuş bir mesleği zanaatı tekrar ayaklandırmaya çalışıyoruz. Yapılan bu eski mesleklerden sizin çocukluğunuzda ya su da vardı aslında bunu da canlandırmamız lazım dediğiniz konular varsa onu bize iletin bu konuda çalışalım. Projeye dönüştürülebilirse, bu şekilde canlandırılabilirse bu konularda da çalışma yapalım. Sizler artık Bolu Bağışçılar Vakfı’nın bir üyesisiniz bizler öyle görüyoruz. Sizleri tebrik ediyorum bu özveriyi gösterdiniz ve bu kursu tamamladınız. İnşallah sizlere de Bolu’ya da faydası olur’’ ifadelerini kullandı.