Kız öğrencileri iş hayatına hazırlayan staj programı

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kız Öğrencilere Destek Projesi kapsamında öğrencilerin staj yapacakları kuruluşlar belirlenmeye başlandı. Projenin içerisinde yer alan ve ‘Gölge Görev’ olarak tabir edilen yaz staj programı için, Bolu Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren BOLÇİ Çikolata A.Ş ve Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi A.Ş yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. 

Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş, projenin akademik danışmanı Prof. Dr. Dündar Yener, proje sorumlusu Burcu Şimşek BOLÇİ Çikolata A.Ş  Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aksoy ile Başoğlu Kablo İnsan Kaynakları Müdürü Selma Kurt ile bir araya geldi. Görüşmede BOLÇİ Çikolata A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aksoy, Bolu Bağışçılar Vakfı'nın çok güzel bir projeye daha imza attığını ifade ederek, BOLÇİ'de staj yapacak öğrencilere her türlü desteği vereceklerini belirtti. Kendisinin de Bolu Bağışçılar Vakfı'nın üyesi olduğunu vurgulayan Aksoy, vakfın hayata geçirdiği bu tür projelerin Bolu'nun geleceği açısından büyük önem taşıdığını da söyledi. 

Proje yöneticilerinin daha sonraki durağı Başoğlu Kablo ve Profil Sanayi A.Ş oldu. Başoğlu Kablo İnsan Kaynakları Müdürü Selma Kurt, Bolu Bağışçılar Vakfı'nın, Bolu için önemli projeleri hayata geçirdiğini söyleyerek, kurum olarak Zehra Taşman Kız Öğrencilere Destek Projesi'nde  yer alacakları için büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Kurumlarında staj yapacak kız öğrencilerin verimli bir staj dönemi geçirmelerini temenni eden Kurt, projeye katkısı olan herkese teşekkür etti.