İzzet Baysal Vakfı 2021-2022 Akademik Yılı Ödül Töreni BAİBÜ'de Gerçekleştirildi

2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Programı ile bu yıl 35’inci kuruluş yılını kutlayan İzzet Baysal Vakfı’nın geleneksel ödül töreni gerçekleştirildi. Törende, lisans ve ön lisans düzeyinde ilk 3’e giren öğrenciler ile fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu birincilerine ödülleri verildi.

 İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salonda saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Keleş, Bolu İdare Mahkemesi Başkanı Tuncay Atakan, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Haluk Saygılı, Milli Eğitim İl Müdürü Cemil Sarıcı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Kültür ve Turizm İl Müdürü Hakan Doğanay, İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, vakfın yönetim kurulu ve mütevelli heyet üyeleri, Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak,  akademik ve idari personel, öğrenciler ile aileleri katıldı.

AHMET BAYSAL DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLERİ KUTLADI

 İzzet Baysal Vakfı Genel Sekreteri Mustafa Yaman, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal’ın törene gönderdiği tebrik mesajını okudu. İzzet Baysal Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baysal gönderdiği mesajda dereceye giren Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerini kutladı. Baysal mesajında, “Sevgili Gençler, pandemi nedeni ile eğitimlerinizin bir kısmını çevrimiçi olarak yaptınız. Buna rağmen arkadaşlarınıza fark atarak birinci oldunuz. Bu başarılarınızdan dolayı sizi ve üzerinizde büyük emekleri olan ailelerinizi başta Rektörümüz olmak üzere tüm çalışanlarımızı ve akademisyenlerimizi kutlarım. Yolunuz açık, işleriniz kolay, şansınız ve başarınız daim, kazancınız bol ve bereketli olsun. En derin sevgi ve saygılarımla” ifadelerine yer verdi. 

Törende başarılı öğrencilere İzzet Baysal Vakfı tarafından para ödülü ve plaket verildi. Ödüller protokol üyeleri tarafından öğrencilere dağıtıldı. BAİBÜ Bolu Meslek Yüksekokulu 1.'si Nurcan Turhan'a ödülü Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak tarafından verildi. 

Tören öğrencilerin, toplu şekilde kep atmasının ardından düzenlenen kokteyl ile sona erdi.