Haberler

Gökçesulu miniklerin büyük başarısı

Gökçesu'ya 2 ödülle döndüler

Gökçesulu miniklerin büyük başarısı

Bu yıl 7. düzenlenen Sansev İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali'ne katılan Gökçesu İlkokulu Korosu, homojenlik ve özendirme alanında iki ödülle Gökçesu'ya döndü.

İstanbul'da düzenlenen Sansev İstanbul Uluslararası Çok Sesli Korolar Festivali'ne bu yıl yurtdışı ve yurtiçi dahil olmak üzere toplam 118 koro katıldı. 2017 yılından itibaren Bolu Bağışçılar Vakfı'nın destekleriyle İstanbul'da düzenlenen festivale katılan Gökçesu İlkokulu Korosu bu yıl da eli boş dönmedi. Gökçesulu minikler Müzik Öğretmenleri Ceyda Bakkalbaşı yönetiminde çıktıkları sahnede, Sao Roma, Kusimama, Wau Bulan, Thulele Mama Ya, Bir Ben Var Benden İçeri adlı eserleri seslendirdi. Katılımcıların büyük beğenisini toplayan Gökçesu İlkokulu Korosu, festival jurisi tarafından hem homojenlik alanında hem de özendirme alanında iki ödüle layık görüldü.

Sevinçlerini müzik öğretmenleri Ceyda Bakkalbaşı ile paylaşan Gökçesulu miniklerin mutlulukları görülmeye değerdi. Elde ettikleri başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Gökçesu İlkokulu öğrencileri, müzik öğretmenleri Ceyda Bakkalbaşı'na teşekkür etti. Festivalin ardından Gökçesu İlkokulu öğrencilerine kardeş okulları İstanbul Erkek Liseliler Vakfı Okulları tarafından yemek ikram edildi.