GELECEĞİN LİDER KADINLARI BU PROJEDEN ÇIKACAK

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi başladı. Projede mentörlük programından, yabancı dil eğitimine, liderlik programından yurtdışı stajına kadar birçok fırsat bulunuyor. Projeye lisede ve üniversitede eğitim gören Bolulu kız öğrenciler başvurabilecek.

Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından hayata geçirilen Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi, Nilüfer Park'ta düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu. Düzenlenen toplantıya Bolu'da görev yapan basın mensupları ve Bolu Bağışçılar Vakfı Yöneticileri katıldı. Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen, projenin Bolu'daki kız öğrenciler öğrenciler için büyük fırsatlar sunduğunu söyleyen   Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, proje sonunda seçilen kız öğrencilerin özgüvenleri yüksek donanımlı bireyler olarak hayata atılacaklarını ifade etti. Bolu Gazeteciler Cemiyet Başkanı Bülent Velioğlu da Bolu Bağışçılar Vakfı'nın Bolu için çok güzel projelere imza attığını vurgulayarak, memleketine ayırdığı fonlarla bu güzel projenin hayata geçmesini sağlayan Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Mütevelli Heyet Üyesi Haldun Taşman'a teşekkür etti. 

ABD'de staj imkanı 

Proje tanıtım toplantısında daha sonra Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri ve Program Yöneticisi Öznur Akkaya tarafından, proje hakkında basın mensuplarına bilgiler verildi. Proje ile geleceğin lider kadınlarını ortaya çıkarmak istediklerini belirten Akkaya, "Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi'nde "Kariyer gelişim ve liderlik programı,  mentörlük ve rol model programı, mastertalker konuşmaları, yaz stajı programı, okuma kulübü, ilham veren kadınlar buluşması ve yurtdışı staj programı bulunuyor. Bu eğitim ve staj imkanları kız öğrencilerimiz için gerçekten bulunmaz fırsatlar. Bu eğitimler için insanlar büyük emek ve paralar veriyor. Bolu Bağışçılar Vakfı olarak biz, projeye kabul edilen kızlarımıza bu eğitim ve imkanları ücretsiz sunuyoruz. Proje süreci sonunda üniversiteli kızlarımızdan en başarılısını Amerika Birleşik Devletleri'nde staj yapmaya göndereceğiz. Liseli kızlarımızından en başarılısına ise burs vereceğiz. Kariyer hedefi olan, geleceğin lider kadını olmak isteyen bütüm kız öğrencilerimizi Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi'ne başvuru  yapmaya davet ediyoruz."

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin paydaş olduğu projenin Akademik Danışmanlığını Prof. Dr. Dündar Yener, Proje Yöneticiliğini Burcu Şimşek, Proje Asistanlığını Araştırma Görevlisi Mustafa Yılmaz yapıyor.

Zehra Taşman Kızlara Destek Projesine başvurular online olarak https://bbv.org.tr/zehra-tasman adresinden yapılabilecek.