Erbayram dualarla anıldı

Bolu Bağışçılar Vakfı Kurucu Başkanı, Bolu’nun toprak dedesi, hayırsever iş insanı Şerafettin Erbayram vefatının 2. yılında kabri başında dualarla anıldı.  

Girişimciliği ve hayırseverliği ile Bolulular’ın gönlünde taht kuran örnek insan Şerafettin Erbayram, aramızdan ayrılışının 2. yılında kabri başında dualarla anıldı. Çığırtkanlar Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma etkinliğine Erbayram Aİlesi, İzzet Baysal Vakfı ve Bolu Bağışçılar Vakfı yöneticileri ile sevenlerinin hazır bulundu. Bolu’ya yaptığı katkılardan dolayı ‘İlklerin Adamı’ olarak tanınan Şerafettin Erbayram’ın ruhu için önce Kur’an-ı Kerim okundu. Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından kabristanda bulunanlar Şerafettin Erbayram için dualar edip mezarına çiçekler bıraktı.  

Kabristanda kısa bir konuşma yapan Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Nahit Abak, Şerafettin Erbayram isminin Bolu’da sonsuza kadar yaşayacağını söyledi. Bolu Bağışçılar Vakfı olarak Şerafettin Erbayram’ın Bolu’ya kazandırdıklarına sonuna kadar sahip çıkacaklarını da dile getiren Abak, “O’nun adı Bolu’ya yaptığı büyük hizmetlerle halkımızın yüreğine kazınmış durumda. Bolu, Şerafettin Erbayram’ı hiçbir zaman unutmayacak. Ruhu şad mekanı cennet olsun.” dedi.  

Erbayram Aİlesi de Şerafettin Erbayram için İzzet Baysal Caddesi’nde lokma dağıttı. Dağıtılan lokmalardan alan vatandaşlar Erbayram’ın ruhuna dualar etti.