Haberler

Değişen Okul Öncesi Sistemi"nin Mimarı Prof Dr Gelengül HAKTANIR Bolu'da Okul Öncesi Öğretmenleriyle buluştu.

Bolu Bağışçılar Vakfı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile Bolu Merkez ve ilçelerde görev yapan Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Öğretmenlerine yönelik "Okul Öncesi Yeni Eğitim Programı Tanıtım" konferansı düzenlendi.

Yeni okul öncesi eğitim programının mimarı ve koordinatörü, Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Gelengül HAKTANIR tarafından verilen konferansa, okul öncesi öğretmenlerinin yanı sıra, okul idarecileri, müfettişler, rehber ve ilkokul öğretmenleri de katıldı.

Yoğun katılım gösterilen programın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yılmaz yaptı. Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Ercan GÜLEN'nin de hazır bulunduğu program, Prof Dr. Gelengül HAKTANIR'ın "Okul Öncesi Yeni Eğitim Programı"nı değişen içerik, aile eğitimi, katılım çalışmaları, çeşitli şehirlerden ve anaokullarından uygulama örnekleri gibi başlıklarla anlatmasıyla devam etti.

Soru Cevaplarla devam eden ve yoğun ilgi gösterilen konferans neticesinde, Okul öncesi öğretmenlerini yeni sistemle ilgili bilgilendirmenin yanı sıra tüm öğretmen ve idareciler bir araya getirilip kaynaştırılmış ve geniş katılımlı bilgi paylaşımı imkânı yaratılmış oldu. Program sonunda Bolu Bağışçılar Vakfı, Okul Öncesini destekleyen çalışmaları, vakfın çalışma yapısı, neden diğer vakıflardan farklı olduğu, şu ana kadar yapmış olduğu hizmetler gibi bilgileri içeren bir sunum yaptı, Vakıf Genel Sekreteri Öznur AKKAYA tarafından yapılan sunumda tüm katılımcı öğretmen ve idarecilerden, öncelikle Okul Öncesi alanında ve Bolu'nun gelişimine destek olacak proje beklentisi çağrısı yapıldı.