Haberler

Burs Başvurusu Yapabileceğiniz Kurumları Sizler İçin Derledik

Burs Başvurusu Yapabileceğiniz  Kurumları Sizler İçin Derledik

Aşağıda sizler için derlediğimiz kurum ve kuruluşların sosyal medya veya web sayfalarından detaylı bilgi alabilir ve başvurularınızı yapabilirsiniz

Ayrıca microfon.co ve bursverenler.org gibi sayfalardan da güncel olarak burs veren kurumları öğrenebilirsiniz.

Yurt dışında okuyan veya yurt dışından burs bulmak isteyen öğrencilerimiz vakıf merkezimize gelip bölümü ve okulu özelinde  başvurabileceği yerler hakkında bilgi alabilir.

 

Sabancı Vakfı
Üniversiteye Giriş, Vista, Kalkınmada Öncelikli İlle Engelli Öğrenciler Bursları Vermektedir. Başvurular Üniversitelerin Burs Ofislerine Yapılır.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

MEV Milli Eğitim Vakfı
Milli Eğitim Vakfı İlkokul, Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

Vehbi Koç Vakfı
Yüksek Öğrenim, Hemşirelik, Asistan, 17 Okul Başarı, Mesleki Eğitim, Akmed, Anamed, Koç Üniversitesi, Koç Okulu Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 10 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

Borusan Kocabıyık Vakfı
Vakıf Belirlediği Üniversitelerdeki Belirli Bölümlerde Öğrenim Gören Başarılı Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Bilge Adam Teknoloji Üniversite Bursu
Şirket İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Tohum Yetiştiricileri Alt Birliği
Birlik Ziraat Fakültelerinde Öğrenim Gören Lisans Düzeyindeki Öğrencilere Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Elginkan Vakfı
Burslar İstanbul Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Odtü, İstanbul Teknik Üniversitesi İtü, Boğaziçi Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi Ve Celal Bayar Üniversitesi Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Burs Programında Yer Alan Üniversitelerin İlgili Bölümlerine Yapılmaktadır.
Başvurular Eylül Ayında Alınır.

TEV Türk Eğitim Vakfı

TEV Türk Eğitim Vakfı Bursları Yurt İçi Teknik Ve Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenim, Yüksek Lisans, Doktora Ve Üstü Başarı Ve Yurt Dışı Bursları Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Türk Diş Hekimleri Birliği Bursları
Kurum Diş Hekimliği Fakültesi Birinci Sınıfta Okuyan Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos – Eylül – Ekim Aylarında E-Posta Yoluyla Alınmaktadır.

İstanbul Tabip Odası

İstanbul Tabip Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören İhtiyaç Sahibi Tıp Fakültesi Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ortaöğretim Ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

HAFEV Hasan Faydasıçok Vakfı

HAFEV Hasan Faydasıçok Eğitim Vakfı Sedefteki İnciler, Üniversiteli İnciler, Liseli İnciler Bursları Vermektedir. Burslar Belirli Bölümlerde Okuyan Yüksek Öğrenim Kız Öğrencileri İle Liselerdeki Kız Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı

TOG Toplum Gönüllüleri Vakfı Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yüksek Öğrenim Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 15 Ağustos – 15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Bolu Bağışçılar Vakfı

BBV Bursu; Bolu'lu olan veya Bolu'da ikameti olan üniversite öğrencilerine  açık olup, başvurular ofis merkezinde birebir görüşmeyle alınmaktadır.

 

Sütaş Eğitim Bursu
Sütaş Eğitim Bursu Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerindeki Başarılı Öğrencilere Yönelik Olarak Yılda Sekiz Ay Süre İle Verilir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınır.

Ahbap Platformu Bursu

Ahbap Platformu Bursları Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilir.

Lokman Hekim Sağlık Vakfı
Vakıf Tıp Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursu

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Bursları Anne Yada Babası Hayatta Olmayan Maddi Durumu Yetersiz Olan Orta Öğretim, Yüksek Öğretim Ve Yabancı Uyruklu Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı

TÜRGEV Türkiye Gençlik Ve Eğitime Hizmet Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Yurt Başvurusu Yapılırken Alınmaktadır. Başvuru Tarihleri Ağustos Ve Eylül Ayındadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Atatürkçü Düşünce Derneği Orta Öğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

 

 

TKSD Bursu
Türk Kimya Sanayicileri Derneği Karşılıksız Bursu Yılda 8 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burslar Kimya Alanında Öğrenim Gören Başarılı, İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçindir.
Başvurular Eylül Ayında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Cerenler Vakfı
Emine Ceren Özveri Eğitim Ve Dayanışma Vakfı (Cerenler Vakfı) Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. 2022-2023 Döneminde Aylık 1.500 Türk Lirası Burs Verecek. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

DOKAY Filo Ve Araç Kiralama Bursu
Şirket Devlet Üniversitelerindeki Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Füsun Sayek Derneği

Füsun Sayek Sağlık Ve Eğitim Geliştirme Derneği Bursları Örgün Eğitimde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Özler Vakfı

Özler Holding Özler Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Belçika Diyanet Vakfı Bursu

Belçika Diyanet Vakfı Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Olarak Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Nef Vakfı

Nef Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Bölümlerinde Örgün Eğitim Gören Yada Vakıf Ve Özel Üniversitelerde %100 Burslu Eğitim Alan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Polimeks Holding

Polimeks Holding Bursları Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Verilmektedir. Başvurular Genellikle Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

 

Şahinler Vakfı

Şahinler Holding Şahinler Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçerisindeki Lise Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

Limak Vakfı

Limak Vakfı Gülseren Özdemir Üstün Başarı Bursu Ve Türkiye’nin Mühendis Kızları Bursları Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

 

Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu

Türkiye TURİNG Ve Otomobil Kurumu Bursları Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

 

 

 

Yamantürk Vakfı
1992 Yılında Kurulan Vakıf Grup Şirketlerinin Bulunduğu İllerdeki Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe Gereksinimi Olan Kız Çocukları Öncelikli Olmak Üzere, Üniversitelerin 2, 3 Ve 4. Sınıf Öğrencilerine Burs Vermektedir.

Esev Elele Sağlık Eğitim Ve Yardımlaşma Vakfı
Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Karşılıksız Öğrenci Bursları Yılda 9 Ay Süre İle Ödeniyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.

Orhan Holding Oekv Orhan Eğitim Ve Kültür Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf İlköğretim, Ortaöğretim, Yüksek Öğrenci Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Türkiye Turing Ve Otomobil Kurumu
Kurum İstanbul Ve Ankara İllerindeki Yüksek Öğrenim Üniversite (Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü) Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Adalı Vakfı
Adalı Vakfı Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilecek. Burs Başvurusu 28 Ağustos 2023 Tarihinde Başlayacak.

Tekinder Teknoloji Ve İnsan Derneği
Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Liay Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İl Sınırlarındaki Yüksek Öğrenim Üniversite Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos, Eylül Ve Ekim Aylarında Yapılmaktadır.

Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı
1983 Yılında Kurulan Vakıf Tıp, Eczacılık, Hemşirelik, Diş Hekimliği Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinde Lisans Öğrenimi Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Bir Adım Var Programı 2023-2024-  Son Başvuru tarihi 15.09.2023

Burs miktarı: 3000

 

https://microfon.co/ilan-temel-bilgiler?su=8Sr6IBWsFf0%3D&sc=g9K54UDYta4%3D

 

Çelikel Eğitim Vakfı Alev Topları Bursu - Son Başvuru tarihi 17.09.2023

 

Burs miktarı: 2500

https://microfon.co/ilan-temel-bilgiler?su=s27g9o3dNp0%3D&sc=jpgJY6Rxrx4%3D 

 

 

Türk Diş Hekimleri Birliği Bursu Son Başvuru tarihi 12.09.2023

Miktar: Belirsiz

https://microfon.co/ilan-temel-bilgiler?su=GjJe8B7dNrc%3D&sc=jFqeiE8TykM%3D 

 

AND Aydınlık Nesiller Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, Maddi Desteğe İhtiyacı Bulanan Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Günebakan Vakfı
Günebakan Aile, Çocuk Ve Eğitim Vakfı Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Verecek. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Online Olarak Yapılacak.

 

Hafev Hasan Faydasıçok Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Sedefdeki İnciler Ve İz Bırakanlar Bursları Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

 

SAÇDD Süreyya Ağaoğlu Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Lisans, Üstün Başarı Lisans, Üstün Başarı Sanat, Tezli Yüksek Lisans Ve Lise Öğrenci Bursları Vermektedir. Geri Ödemesiz Eğitim Yardımı Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.

 

Kızılay Burs
Kızılay Burs Ortaöğretim, Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Eğitim Seviyelerinde Yurt İçindeki Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Verilecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılacak.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.

KIZÇEV Kız Çocukları Eğitim Derneği
Dernek Yüksek Öğrenim Üniversitelerde Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Başvuru Formunun Doldurulmasıyla Yapılır.

AGEYV Akın Global Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Üniversite Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Ağustos Ayında Online Olarak Yapılmaktadır.

T3 Vakfı Türkiye Teknoloji Takımı Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı
Özdemir Bayraktar Milli Teknoloji Burs Programı Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentör Burs Programı Ve Eğitim Desteği Bursu Olarak Verilmektedir. Burs Yılda 10 Ay Süre İle 4 Bin Ortaokul, Lise, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Verilir. Başvurular Kasım Ayında Alınmaktadır.

Atatürk Kültür Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu, Atatürk Araştırma Merkezi, Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dili Kurumu Ve Türk Tarih Kurumu Bursu
Burslar Sosyal Ve Beşeri Bilimleri Tercih Eden Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular E-Devlet Sisteminde Atatürk Kültür, Dil Ve Tarih Yüksek Kurumu Uygulamasından Kasım Ayında Alınmaktadır.

Bilim Ağacı Vakfı
Vakıf Ankara İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Seviyesindeki Öğrencilere Yılda 12 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır. 2022-2023 Dönemi Burs Miktarı Aylık 1.100 Türk Lirası Olarak Belirlendi.

Türk Kadın Akademisyenler Derneği TÜRKKAB
Dernek Üniversitelerde Öğrenim Gören Lisans Kız Öğrencilerine Yılda 10 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınmaktadır.

Bahadın Kültür Derneği
Dernek Üniversite Ve Doktora Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Şahsen Yada E-Posta Yolu İle Eylül Ve Ekim Aylarında Alınıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İBB İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ailesi Yada Kendisi İstanbul İlinde İkamet Eden 75 Bin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencisine Yılda 4.500 (3*1.500 TL) Burs Verecek. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Fivev Firuz Vatandost Eğitim Vakfı
2021 Yılında Kurulan Vakıf Yüzlerce Öğrenciye Karşılıksız Burs Veriyor. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir. Burs Başvuruları Online Olarak Eylül Ayında Alınmaktadır.

İyilik Üretenler Derneği
Dernek Lise, Üniversite Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Gavremzade Vakfı
Vakıf Tarafından Verilen Burslara Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

Koza Altın İşletmeleri Koza Holding
Holding 15 Temmuz Darbe Gecesinde Şehit Düşen 251 Kişinin Anısına 2022-2023 Döneminde 251 Öğrenciye Yılda 9 Ay Boyunca 1.000 Türk Lirası Burs İle 15 Temmuz Gecesi Gazi Olmuş 2193 Kişi Adına Üniversiteyi Kazanmış 2193 Öğrenciye Tek Seferlik Bin Türk Lirası Eğitim Desteği Verecek.

Köy Okulları Gelişim Derneği KOG Başarı Bursu
Dernek İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

İnci Sözlük İnci Ailesi Bursu
Burs 100 Öğrenciye Aylık 800 Türk Lirası Olarak Ödenecek. Başvurular Sosyal Medyadan DM Yolu İle Alınacak.

RABVE Vakfı
Vakıf Türkiye’deki Devlet Ve Vakıf Üniversitelerinde (Yüzde Yüz Burslu) Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınıyor.

Hacı İsmail Kurt Eğitim Vakfı HİKEV
Vakıf Yüksek Öğrenim, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İstanbul İlim Ve Kültür Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

BMC Gelecek Sensin Burs Programı
BMC Belirli Üniversitelerin, Belirli Bölümlerindeki Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyaç Duyan Lisans, Lisansüstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Karşılıksız Burs Veriyor.

Kadın Ve Demokrasi Vakfı Kadem Bursu
Vakıf Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

NSK Group Başarı Bursu
Şirket Yüksek Öğrenim Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanları Lise Ve Yüksek Öğrenim Bursu Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği UTRADER Bursu
UTRADER Burs Başvuruları 2 Dönem Olarak Alınmaktadır. Birinci Dönem Başvuruları Eylül Ve Ekim Ayında, İkinci Dönem Başvuruları Ocak Ve Şubat Aylarında Alınmaktadır. Burs İlkokul, Ortaokul, Lise, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilir.

Renkler Makina
Renkler Makine Yurt İçindeki Üniversitelerde Tam Zamanlı Başarılı Öğrencilere Burs Veriyor. Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

TÜZDEV Türkiye Üstün Zekalı Ve Dahi Çocuklar Eğitim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenimdeki Başarılı Ön Lisans, Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

KOLEV Koloğlu Holding Koloğlu Eğitim Vakfı Bursu
Vakıf Belirli Üniversitelerin Belirli Bölümlerinde Öğrenim Gören Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

Şaban Cengiz Vakfı
Cengiz Holding Şaban Cengiz Vakfı Mehmet Cengiz Özel Başarı Bursu (Üniversitelerin İlgili Bölümlerinde Öğrenim Görmekte Olan Minimum 2,50 Ortalamaya Ve İhtiyaç Sahibi Başarılı Öğrencilere…) Ve İhtiyaç Bursu (Tüm Öğretim Kademelerinde Eğitim Öğretimine Devam Eden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere…) Vermektedir.
Başvurular Online Olarak Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

Eget Vakfı
Vakıf Bursları Başvuruları Online Olarak Alınmaktadır. Burs Lisans Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

GAEV
Güler Ve Atila Erkut Eğitim Destek Vakfı Başvuruları Elden Yada Posta Yolu İle Alınır. Burslar Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

Türk Petrol Vakfı
Vakıf Lisans Ve Yüksek Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınır.

SAYADER
Sağlıklı Yaşam Derneği Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, Hemşirelik, Ve Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Lisans Ve Lisansüstü Bölümlerinde Okuyan, Okulu İstanbul’da Bulunan Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

ÇEV Çağdaş Eğitim Vakfı
Vakıf İstanbul İl Sınırlarında Okuyan Üniversite Ve Ortaöğretim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

Hayallere Köprü Kuruyoruz Derneği
Dernek Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veriyor. Başvurular E-Posta Yolu İle Ekim Ayında Alınıyor.

KHO 1992 Derneği
Kara Harp Okulu 1992 Mezunları Sosyal Yardımlaşma Derneği Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında E-Posta Yolu İle Alınıyor.

İyilik Sağlık Vakfı
Burslar Öncelikli Olarak Sağlık Bilimleri Üniversitelerinde Ve Tıp Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere, Gerektiğinde İhtiyaç Sahibi İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Verilebilir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

İstanbul Belediyesi Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı
Burslar Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan, İstanbul İlinde İkamet Eden Ön Lisans Yada Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Erciyes Organ Nakli Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Tıp, Sağlık Bilimleri Alanlarında Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvuralar Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Reşha Vakfı
Vakıf Her Kademeden Öğrencilere Yılda 9 Ay Süre İle Burs Vermektedir. Başvurular Elden Yada Posta Yolu Eylül Ayında İle Alınmaktadır.

NSK GROUP
NSK Group Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Başarı Bursu Ve Şirket Çalışanlarının Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Bursları Vermektedir. Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği

DİTİB Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Şahinkaya Vakfı
Vakfı Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Online Olarak Alınır.

DORÇE Prefabrik Yapı Ve İnşaat Sanayi
Şirket Yurt İçi Ve Yurt Dışında Öğrenim Gören Ön Lisans, Lisans Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ayında E-Posta Üzerinden Alınmaktadır.

Demirkent Vakfı
Vakıf Üniversitelerin Hukuk, Tarih, Ekonomi Ve İletişim Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Karşılıksız Burs Veriyor. Burslar Yılda 8 Ay Süre İle Ödeniyor.

TAREKSAV Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
Vakıf Türkiye Sınırları İçinde Bulunan Üniversitelerin Her Hangi Birine Kayıtlı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarına Burs Vermektedir.

İstanbul Vakfı Büyüt Hayallerini Bursu
İstanbul İlindeki Üniversitelerdeki Kız Öğrencilere Yılda 9 Ay Boyunca Karşılıksız Burs Vermektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Sıtkı Koçman Vakfı
1975 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Okuyan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

Sadise Ve Mustafa Köseoğlu Vakfı
2014 Yılında Kurulan Vakıf Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Yüksek Lisans Bursu Sadece Tıp Alanındaki Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

İstanbul Sanayi Odası Vakfı
İsov İstanbul Sanayi Odası Karşılıksız Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir. Burslar İstanbul, Tekirdağ Ve Kocaeli İllerindeki Üniversitelerin Teknik Bölümlerinde Yüksek Öğretim Kurumlarına Kayıt Hakkı Kazanmış İmkanları Olmayan Başarılı Öğrencilere Verilir. Burs Başvuruları Eylül Ayında Online Olarak Alınır.

Organik Kimyacılar Derneği Orkimder Bursu
2022 Yılında Kurulan Dernek Kimya Bölümü Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burs Türleri Meslek Lisesi, Üniversite, Yüksek Lisans Ve Üstün Başarı Bursları. Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

ANK Vakfı
Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Burs Başvuruları Resmi Sitesi Üzerinden Online Olarak Alınır. Burslar İlk, Orta Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınır.

Nevin Halıcı Yemek Kültürü Vakfı
2021 Yılında Kurulan Vakıf Mutfak Kültürü Ve Tarihi, Aşçılık, Gastronomi Ve Mutfak Sanatları Alanlarında Başarılı Öğrencilere Ve Bireylere Burs Vermektedir.

Mükad Mühendis Ve Mimar Kadınlar Derneği
Dernek Üniversitelerin Mühendislik Ve Mimarlık Fakültelerinde Ve Liselerin Sayısal Bölümlerinde Öğrenim Gören Kız Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos Ayında Alınmaktadır.

WISTA Türkiye Derneği
Denizcilik Fakülte Ve Yüksek Okullarında Okuyan Öncelikle Kadın Öğrencilere Burs Vermektedir. Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınır.

21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı
Yeküv Vakfı İlk, Orta, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınır.

KSV Kaleseramik Vakfı
İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık Ve Sosyal Yardım Vakfı Bursları Belirlenen Üniversitelerin Belirli Bölümleri İle Meslek Liselerinin Belirlenen Bölümlerinde Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınır.

Türk Hukuk Enstitüsü Derneği
Dernek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Karşılıksız Burs Vermektedir.

TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Eğitim Vakfı
Burslar Şehit Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş Ve Sivil Memurların Ortaokul, Lise, Ön Lisans Ve Lisans Gören Çocuğu Olmak,
TSK, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nda Görevli Subay, Astsubay, Uzman Jandarma Uzman Erbaş Sivil Memurlar İle Bunların Emeklilerinin Ön Lisans Ve Lisans Öğrenimi Gören Çocuğu Olmak,
Burs Sekiz Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

1884 Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı, İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Yöneliktir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Yeni Dünya Vakfı
1996 Yılında Kurulan Vakıf Akademik Başarı Ve Vakıf Faaliyetlerine Aktif Katılma Şartları Aramaktadır. Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.

İlhan Vreni Nural Eğitim Kültür Ve Sanat Vakfı
2001 Yılında Kurulan Vakıf Orta Öğretim, Yüksek Öğrenim Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Bursları Vermektedir. Burslar Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir.

Aydın Doğan Vakfı
Vakıf Devlet Üniversitelerinde Lisans Seviyesinde Eğitim Gören Kız Öğrencilerden, Tıp, Mühendislik Ve Hukuk Fakültelerinde Öğrenim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.
Başvurular Eylül – Ekim Aylarında Alınmaktadır.

KEV Köksal Eğitim Vakfı
Vakıf Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Elden Yada Posta Yolu İle Alınır.

TİSK MCV Yarının Sağlıkçıları Bursu
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu Mikrocerrahi Vakfı TİSK MCV Tıp Fakültesi Yada Sağlık Konusunda Lisans Düzeyinde Eğitim Gören Öğrencilere Burs Vermektedir.

Türkiye Eğitim Sağlık Ve Araştırma Vakfı
Vakıf Tıp Alanında Eğitim Gören Her Derecedeki Maddi Durumu Yetersiz Ön Lisans, Lisans Ve Lisansüstü Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Kasım Ve Aralık Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Hizmet Vakfı
1973 Yılında Kurulan Vakıf Ortaokul, Lise, Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

Tareksav Tarım Kredi Kooperatifleri Eğitim Kültür Ve Sağlık Vakfı
Tareksav Karşılıksız Eğitim Bursundan, Türkiye Sınırları İçerisinde Bulunan Üniversitelerden Herhangi Birine Kayıtlı Olup, T.C. Uyruklu, Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Tüm Lisans Öğrencileri Faydalanabilmektedir. Burslar Dokuz Ay Boyunca Ekim Ve Haziran Aylarında Ödenmektedir.
Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

İncivak Cevdet İnci Eğitim Vakfı
İnci Holding Cevdet İnci Eğitim Vakfı Karşılıksız Bursları Ege Bölgesinde Yer Alan Devlet Üniversitelerinde Okuyan Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Ve Yetenekli Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Yöneliktir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Adana Ticaret Odası Atosev
Kurum Ailesi Adana’da İkamet Eden Türkiye Cumhuriyeti Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans, Lisans Programlarında Okuyan Örgencilere Yöneliktir.
Başvurular Kasım Ayında Şahsen Alınmaktadır

Mess Mesleki Eğitim Vakfı
Mess Mesleki Eğitim Vakfı Bursları Mesleki Ve Teknik Anadolu Liseleri, Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezleri Ve Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinin Örgün Programları İle Çok Programlı Anadolu Liselerinin Anadolu Mesleki (Aml) Ve Anadolu Teknik Lisesi (Atl) Programlarında Okuyan 9-10-11 Ve 12. Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir.
Mess Eğitim Vakfı, Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (Mess) Bağışıyla Karşılıksız Mesleki Eğitim Bursu Vermektedir.
Başvurular Kasım Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

İlim Yayma Vakfı
1972 Yılında Kurulan Vakfı Yüksek Lisans, Doktora Ve Doktora Özel Araştırma Bursu Vermektedir. Yüksek Lisans Ve Doktora Bursu Başvurusu Eylül – Ekim Aylarında, Doktora Özel Araştırma Bursu Başvurusu Mart – Nisan Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Fatih Gençlik Vakfı
1971 Yılında Kurulan Vakıf İstanbul İlinde Öğrenim Gören Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir.
Başvurular Ağustos – Eylül Aylarında Alınmaktadır.

Kızılay Bursu
Kızılay Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Yapılmaktadır.

Güriş Yamantürk Vakfı
Güriş Yamantürk Vakfı Bursları Öncelikle Şehit Ve Gazi Çocukları İle Ekonomik Desteğe İhtiyacı Olan Kız Öğrenciler Olmak Üzere: Güriş Grup Şirketlerinin İşyerlerinin Bulunduğu İllerde İkamet Eden Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ve Ağustos Aylarında Alınmaktadır.

Mehmet Esra Cansız Vakfı
Vakıf Yüksek Öğrenim Lisans Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Geri Ödemesiz Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Dernek Üniversite Lisans, Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınıyor.

Bursa Belediyesi Burskoop
Bursa Belediyesi Kurduğu Eğitim Kooperatifi İle Üniversite Ve Meslek Lisesi Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

Birlik Eğitim Sendikası

Birlik Eğitim-Sen Bursları Yüksek Öğretim Ön Lisans Ve Lisans İle Ortaöğretim Öğrencilerine Yöneliktir. Burs Başvuruları Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

 

Umuda Koşanlar Derneği
Dernek Yurt İçinde İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Burs Veriyor. Başvurular Eylül Ayında Alınıyor.

Gübretaş Burs Başvurusu

Gübretaş Ziraat Fakülteleri Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Genellikle Kasım Ayında Alınmaktadır. Kurum Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Burs Vermektedir.

 

Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı

Alarko Holding Alarko Eğitim Ve Kültür Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Çoğunlukla Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

 

Eti Holding

Eti Holding Bursları Yüksek Öğrenim Ön Lisans, Lisans, Master Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-15 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenir.

 

Güney Eğitim Vakfı

Güney Eğitim Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başaralı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır. Burs Yılda 10 Ay Süre İle Ödenmektedir.

 

Tekfen Vakfı

Tekfen Holding Tekfen Vakfı Bursları Grup Çalışanları Dışında İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Öğrencilerine, Grup İçi Çalışan Çocuklarına Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı

İTDV İsviçre Türk Diyanet Vakfı Bursları Türkiye’deki Öğrencilere Yönelik Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

 

Mustafa Hasanoğlu Vakfı

Mustafa Hasanoğlu Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular 15 Eylül- 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınır.

 

Yarının Umutları Derneği

Yarının Umutları Derneği Bursları Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Şubelerinin Bulunduğu İl Yada İlçelerde Öğrenim Gören Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

Yağmur Damlası Derneği

Yağmur Damlası Derneği Bursları Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Özel Üniversite Ve Açık Öğretim Öğrencilerine Burs Verilmez. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınır.

 

Keleşoğlu Vakfı

Ahmet Ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Bursları Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Sema Yazar Vakfı

Sema Yazar Gençlik Vakfı Bursları Ankara İlinde Bulunan Belirlenen Devlet Üniversitelerinin Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Aylarında Alınmaktadır.

 

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı

Garip Ve Zeycan Yıldırım Vakfı Bursları Maddi Durumu Yetersiz Olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Ve Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

Rönesans Eğitim Vakfı

Rönesans Eğitim Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Başarılı Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

İş Dünyası Vakfı

İş Dünyası Vakfı Bursları Türkiye Sınırlarında Eğitim Gören Maddi Durumu Yetersiz Olan Lisans, Lisans Üstü Ve Doktora Öğrencilerine Yılda 9 Ay Süre İle Verilmektedir. Başvurular 15 Eylül – 15 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

 

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı

Çamlıca Kültür Ve Yardım Vakfı Bursları Türkiye Sınırları İçindeki Üniversitelerin Ön Lisans Ve Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

Koloğlu Holding

Koloğlu Holding Bursları Üniversitelere Yerleştiği Puan Türüne Göre İlk Yirmi Binde Yer Alan Maddi Durumu Olmayan Öğrencilere Yüksek Başarı Bursu Ve Üniversitelerin Belirlenen Mühendislik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere (İlk 20 Bin İle 70 Bin Arası) Verilmektedir. Başvurular Eylül Ve Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

Gülsan Eğitim Vakfı

Gülsan Holding Gülsan Eğitim Vakfı Bursları Türkiye’de Yüksek Öğrenim Gören Maddi Durumu Yeterli Olmayan Başaralı Lisans Ve Ön Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

 

 

 

Atlas Vakfı

Atlas Sağlık Eğitim Vakfı Bursları Sadece Üniversitelere Yeni Kayıt Olan Lisans, Yüksek Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı

TÜGVA Türkiye Gençlik Vakfı Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

 

AHEV Vakfı

AHEV Ayşe Hatun Özen Eğitim Ve Dayanışma Vakfı Bursları Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Gören Hazırlık Yada 1. Sınıfa Kayıt Yaptırmış Olan Tıp, Mühendislik, Hukuk, İlahiyat Yada Öğretmenlik Bölümlerinde Okuyan Öğrencilere Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

 

Türk Loydu Vakfı

Türk Loydu Vakfı Bursları Belirli Bölümlerdeki Lisans, Lisans Üstü Ve Akademisyenlere Yöneliktir. Burslara Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayında İlan Edilmektedir.

 

Nevvar Salih İşgören Vakfı

Nevvar Salih İşgören Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise, Yüksek Öğrenim Ve Şehit Ve Gazi Yakını Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayı İçinde Online Olarak Alınmaktadır.

 

Dent Group

Dent Group Öğrenci Bursları Diş Hekimliği Öğrencilerine Yönelik Verilmektedir. Başvuru Tarihleri Genellikle Kasım Ayı İçinde İlan Edilmektedir.

 

Hayat Sağlık Vakfı

Hayat Sağlık Vakfı Ve Şubeleri Bursları İstanbul İlindeki Sağlık Bilimleri Fakültelerinin Hazırlık Ve Birinci Sınıflarında Okuyan Öğrencilere Yöneliktir. Başvuru Tarihleri Ekim Ve Kasım Aylarında İlan Edilmektedir.

 

M. İhsan Arslan Vakfı

M. İhsan Arslan Vakfı Bursları İhtiyaç Sahibi Başarılı Lisans Ve Lisans Üstü Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Aylarında Alınmaktadır. Burs Yılda 9 Ay Süre İle Ödenmektedir.

 

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği

ILPEACE Uluslararası Yaşam Ve Barış Derneği Bursları Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Burs Ülkemizde Bulunan Üniversitelerin Örgün Eğitim Öğrencileri İle Yurt Dışındaki Üniversitelerdeki Türk Vatandaşı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası

BTSO Bursa Ticaret Ve Sanayi Odası Bursa İlinde Doğan Yada Lise Eğitimini Bursa İlinde Tamamlayan Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Lisans Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı

Gençleri Destekleme Ve Koruma Vakfı Ankara İlinde İkamet Eden Üniversitelere Yeni Başlayan Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı

YEKÜV Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı İlköğretim, Ortaöğretim Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Yüksek Öğrenim Bursları Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olan Ailesi Kırsal Kesimde İkamet Eden İstanbul İlinde Devlet Üniversitesi Kazanmış Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Türk Petrol Vakfı

Türk Petrol Vakfı Bursları İstanbul İlindeki Devlet Üniversitelerinde Öğrenim Göre İkinci Sınıf Yada Daha Üst Sınıflardaki Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

Tellioğlu Vakfı

Tellioğlu Vakfı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik Burs Vermektedir. Başvuru Tarihleri Ekim Ayında İlan Edilmektedir.

 

Yalova Ticaret Odası

Yalova Ticaret Odası Bursları Orta Öğretim Eğitimini Yalova Sınırları İçerisinde Tamamlayan Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Alınmaktadır.

 

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı

Vasfiye Kazım Eriş Eğitim Vakfı Devlet Üniversitelerinin Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular 1 Eylül 30 Ekim Tarihleri Arasında Alınmaktadır.

Avon Vakfı

Avon Temsilcisi Global Bursu Temsilci Çocuklarına Yada Torunlarına Verilmektedir. Başvurular Ekim Ve Kasım Aylarında Online Olarak Alınmaktadır.

 

BESİYAD Bursu

Beşiktaşlı Sanayici Ve İş Adamları Ve Yatırımcıları Derneği BESİYAD Kartallar Okusun Bursu Başvuruları Ekim Ayı İçinde Alınmaktadır.

 

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı

EÇEV Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Bursları İlkokul, Ortaokul, Lise Ve Üniversite Öğrencilerine Yöneliktir. Üniversite Bursları İzmir İlindeki Devlet Üniversitelerin Belirli Bölümlerine Kayıtlı Öğrencilere Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

 

İstanbul Ticaret Odası

İTO İstanbul Ticaret Odası Bursları İstanbul İli Sınırlarındaki Devlet Üniversitelerindeki Lisans Ve Yüksek Lisans İle Türkiye İçinde Yada Yurt Dışındaki Yüksek Öğrenim Kurumlarında Öğrenim Gören Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Doktora Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

Aktaş Eğitim Vakfı

Aktaş Eğitim Vakfı Maddi Durumu İyi Olmayan Başarılı Yüksek Öğretim Öğrencilerine Verilmektedir. Başvurular Temmuz Ayında Alınmaktadır.

Süreyya Ağaoğlu Derneği

Süreyya Ağaoğlu Çocuk Dostları Derneği Bursları İstanbul İlindeki Lisans, Yüksek Lisans, Üstün Başarı Sanat Lisans, Üstün Başarı Lisans, Tezli Yüksek Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ayında Alınmaktadır.

 

Sarbak Vakfı

Sarbak Kayra Ve Eğitim Vakfı Bursları Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi Ve Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Eylül Ayında Alınmaktadır.

Azaklıoğlu Necati Bay Vakfı

Azaklıoğlu Necati Bay Eğitim Ve Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Başvurular Ağustos Ve Eylül Ayında Alınmaktadır.

İlim Yayma Vakfı

İlim Yayma Vakfı Bursları Yüksek Öğretim Öğrencilerine Yönelik Olarak Verilmektedir. Başvurular Eylül Ayında Online Olarak Alınmaktadır. Burs Yılda 12 Ay Süre İle Ödenmektedir.

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği

Yakamoz Eğitim Ve Yardımlaşma Derneği İlköğretim, Lise Ve Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs Vermektedir. Burslar Başarılı Ve Maddi Durumu İyi Olmayan Yetim, Öksüz Ve Anne Ve Babası Ayrı Olan Öğrencilere Verilir. Başvurular Ağustos Ayında Alınır.

 

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği

TUKD Türkiye Üniversiteli Kadınlar Derneği Bursları Başarılı Ve Maddi Desteğe İhtiyacı Olan Devlet Üniversitelerinin Lisans Ve Ön Lisans Kız Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular 1-30 Eylül Tarihleri Arasında Online Olarak Alınır.

 

 

İstanbul 

Gaziosmanpaşa 

Belediyesi


İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi Eğitim Yardımları Dört Yıllık Devlet Üniversiteleri İle Vakıf Üniversitelerinde Yüzde Yüz Burslu Öğrenim Gören İkamet Adresi Gaziosmanpaşa Olanlara Verilmektedir. Başvuralar Ekim Ayında Online Olarak Alınmaktadır.

 

Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı

Gün Işığı Derneği Kocaeli Körfez Belediyesi Eğitim Yardımı Ailesi Körfez İlçesinde İkamet Eden Lisans Öğrencilerine Yöneliktir. Başvurular Ekim Ve Kasım Ayında Alınmaktadır.