Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Rektör Alişarlı'ya Hayırlı Olsun Zİyareti

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Rektör Alişarlı'ya Hayırlı Olsun Zİyareti

Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Mustafa Alişarlı'ya göreve başlamasının ardından tebrik ziyareti gerçekleştirdiler.

BBV Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin ERBAYRAM yaptığı konuşmasında öncelikle Bolu'muza hoş geldiniz derken vakıf çalışmaları ve üniversiteyle ortak yürütülmüş ve yürütülen projelerden bahsederken, iki konu hakkında ortak çalışma ve yürütmeyi ve maddi manevi desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Erbayram " Türkiye genelinde ve bilhassa üniversitelerimizde son yıllarda eğilinen konu Girişimcilik, Bolu da girişimcilik konusunda zayıf kalan illerden. 30u aşkın üniversitede yer alan Girişimcilik Araştırma ve Geliştirme Merkezinin veya uygun görülen başka bir oluşumun Abant İzzet Baysal Üniversitemizde de kurulmasını öneriyoruz, Vakıf ve üyeler olarak üzerimize düşen görevlere de hazırız, Vakfımız öncelikli olarak girişimcilik konularında çalışmaları destekleyecek olup, Temel Eğitimde Girşimcilik temasıyla Türkiye'ye model olabilecek başarılı bir projeyi Koç ilköğretim okulunda başlattık" derken, Bir diğer konu olan 600 bin tonu bulan büyükbaş ve küçükbaş hayvan gübreleri ve bunların kötü etkilerinin azaltılması konusuna değindi..

Vakıf olarak şehir genelinde 900 noktadan alarak yaptırdıkları toprak tahlil analiz raporunu referans göstererek " Mevcut rapora göre topraklarımızda toprak organik maddesi %2,5 seviyelerinde fakat verimli olması için asıl sınır %3,5 ila 4 dolayısı ile gübrelerimizi bir çok Avrupa ülkesinde başarılı şekilde yapıldığı üzere doğru yöntemlerle toprağa gömmeliyiz. Üniversitemizden bu sorunun da çözümüze yönelik çalışmalar beklemekteyiz vakfımız her konuda olduğu gibi bu gibi projelere de destek verebilir" dedi.

Rektör Alişarlı yapılan nazik ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirirken. Birlik ve uyum içinde çalışacakları bir dönem dileyerek konuklara teşekkür etti.