Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Bağışçılarına Teşekkür Yemeği

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Bağışçılarına Teşekkür Yemeği

Bolu Bağışçılar Vakfı bu yıl 2.sini düzenlediği "Bağışçı ve Paydaş Teşekkür Yemeği"nde; kurulduğu yıldan beri hibe verdiği projeler ve desteklediği çalışmalardan örnekler sunarak " Bütün bu çalışmalar sizlerin bağışlarıyla yapıldı teşekkür ederiz" dedi.

Vali Sayın Aydın BARUŞ, Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker ATEŞ, BBV Mütevelli ve Danışma kurulu üyelerinin katılım gösterdiği programda; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, A.İ.B.Ü ve Tarım İl Müdürlüğü de vakfın çalışmalarında paydaş olan kurumlar da hazır bulundu. Programda, Vakfın kuruluş yılından beri gerçekleştirilen belli başlı projelerden örnekler verilirken, bir ağaç görseli ile tüm mütevelli üyeler isim ve fotoğraflarıyla katılımcılara tanıttı.

Okul Öncesi Sorunu Çözüldü, gelecekteki amacımız Bolu'da girişimcilik konusunu desteklemek

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şerafettin ERBAYRAM'ın açılış konuşması ile başlayan programda ERBAYRAM ; " Öncelikle Devletimize, Demokrasimize ve Halkımıza yönelik yapılan tüm olumsuz girişimleri şiddetle kınadığımızı bildirmek isteriz.

Bu gün sizlerin bağışçılarıyla neleri başardık, Bolu'da hangi konuları çözdük, ne gibi farklar yarattık sizlere anlatmak ve bu güzel sonuçlardan dolayı da teşekkür etmek için bu yemek vesilesi ile toplanmış bulunuyoruz. Bolu Bağışçılar Vakfı'nın öncelikli çözdüğü en büyük sorun Okul Öncesi Okullaşma Oranıdır. Kurulduğumuz yıllarda %5 olan okullaşma oranı vakfımızın önce bir merkez inşa edip bağışlamasıyla başlattığı büyük bir kampanya sonucu %95 lere kadar gelmiştir. Sadece biz değil Dünya genelinde de görüyoruz ki okul öncesi konusu ciddiyetle ele alınıyor.

Şu ana kadar bize gelen yaklaşık 200 STK, Üniversite öğrenci topluluğu projesine hibe verdik ve 50 kamu kurumu ortaklığı ile proje yürüttük. Yine çok sayıda eğitimler, seminerler düzenleyip il dışından çok sayıda uzman getirip Bolu'daki öğretmenlerin, Sivil Toplum Kurumlarının faydasına sunduk bu çalışmaların görünen yüzünden bizler varız ama asıl mütevelli üyelerimiz yani sizlerin destekleriyle tüm bunları başardık. Bilhassa belirtmek isterim ki paydaşlarımızın ayni destekleriyle yükümüzün hafifletmeleri ve bu nedenle yıllar boyunca aldığımız çok sayıda teşekkürü sizlere sunmak istedik. " dedi.

Şerafettin ERBAYRAM tarafından vekaleten alınan 11.İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk ödülü Haldun TASMAN'a teslim edildi

İzzet Baysal Şükran günlerinde yurt dışında olduğu için ödülü vekaleten alındığından, TASMAN, Şerafettin ERBAYRAM ve Türker ATEŞ'ten 11. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülünü teslim aldı.

TASMAN yaptığı konuşmasında; Bağışçılar Vakfı'nı kurulduğu yıldan beri yaptığı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Özellikle kurumsal paydaşlarla işbirliği modeli diğer tüm şehirlerimize örnek olması gereken bir durum. Vakfın çalışmaları il ve yurt dışından ilgiyle izleniyor, Önce bir Bolu'lu olarak sonra BBV Mütevelli üyesi olarak bu gelişmelerden gurur duyuyorum dedi.

BBV'ndan hibe alan ve projeler yapan STK temsilcilerinin de hazır bulunduğu programda, Bir etki hikayesi başlığı ile Atatürk İlkokulu'nun " TAKIŞIK" projesi tanıtılırken, bizzat projede yer alan öğrenci ile velisi proje sürecini anlatıp verilen destek için bağışçılara ve tüm paydaş kurumlara teşekkür ettiler.