Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan Bağışçılarına Teşekkür Yemeği

Bolu Bağışçılar Vakfı kurulduğu yıldan beri hibe verdiği projeler ve desteklediği çalışmalardan örnekler sunarak mütevelli üyelerine " Bütün bu çalışmalar sizlerin bağışlarıyla yapıldı teşekkür ederiz" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü, A.İ.B.Ü, Tarım il Müdürlüğü gibi kurumsal paydaşlarının da yer aldığı programda Vakıf Genel Sekreteri Öznur AKKAYA; kuruluş yılından beri gerçekleştirilen belli başlı projelerden örnekler verilirken, bir ağaç görseli ile tüm bağışçıları isim ve fotoğraflarıyla katılımcılara tanıttı.

Programda BBV'ndan daha önce hibe alan Sivil Toplum Kurumları, İl ve yurt dışından misafirlerde yer aldı. Amerika'da yaşayan ünlü kadın doğum uzmanı Bolu'lu uzman Sayın Tamer SEÇKİN ve eşi, Hayırseverlik-Gönüllülük konusunda çok çeşitli alanlarda eğitimler veren ve BBV'nı Marmara Üniversitesinde ders konusu yapan İnal AYDINOĞLU, İzmir Değişim Liderleri Derneği Başkanı Jale ERGELEN, MÜZED Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Suna ÇEVİK teşekkür yemeğinin misafirleri arasındaydı.

Okul Öncesi Sorunu Çözüldü, onlarca derneğe hibe vererek Bolu'da proje yapmalarını teşfik ettik

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şerafettin ERBAYRAM'ın açılış konuşması ile başlayan programda ERBAYRAM ; " Bu gün sizlerin bağışçılarıyla neleri başardık, Bolu'da hangi konuları çözdük, ne gibi farklar yarattık sizlere anlatmak ve bu güzel sonuçlardan dolayı da teşekkür etmek için bu yemek vesilesi ile toplanmış bulunuyoruz. Bolu Bağışçılar Vakfı'nın öncelikli çözdüğü en büyük sorun Okul Öncesi Okullaşma Oranıdır. Kurulduğumuz yıllarda %5 olan okullaşma oranı vakfımızın önce bir merkez inşa edip bağışlamasıyla başlattığı büyük bir kampanya sonucu %95 lere kadar gelmiştir.

Ayrıca; Şu ana kadar bize gelen yaklaşık 100 Sivil Toplum Kurumu projesine hibe verdik ve 50 kamu kurumu ortaklığı ile proje yürüttük. Yine çok sayıda eğitimler, seminerler düzenleyip il dışından çok sayıda uzman getirip Bolu'daki öğretmenlerin, Sivil Toplum Kurumlarının faydasına sunduk bu çalışmaların görünen yüzünden bizler varız ama asıl mütevelli üyelerimiz yani sizlerin destekleriyle tüm bunları başardık. Bu nedenle yıllar boyunca aldığımız çok sayıda teşekkürü sizlere sunmak istedik. " dedi.

Kanatlı sektöründen iş kadını Elvin AKDAĞ BOLAT Yeni Mütevelli Üye oldu

Mütevelli üyemiz Sayın Haldun TASMAN ve Dr Tamer SEÇKİN'in de konuşmalarıyla Bolu Bağışçılar Vakfı çalışmalarını takdir ettiği programın en büyük sürprizi ise yeni mütevelli üyesi olan Elvin AKDAĞ BOLAT oldu. AKDAĞ'a Rozetini Haldun TASMAN takarken " Bir tane kadın mütevelli üyemiz vardı bu güzel bir gelişme Elvin hanım ile iki oldu, umuyorum artarak devam edecektir. Vakıfları kadınların öncülüğü ve azminin her zaman bir adım öne taşıdığı muhakkaktır" dedi.

Teşekkür Yemeği ile Bolu'nun hayırsever lider iş adamları ve destek oldukları STK temsilcileri buluşmuş oldu. A.İ.B.Ü Anadolu Güneşi Orkestrası ise batı müziği ile türküleri sentezleyip güzel bir dinleti sundu.