Bolu Bağışçılar Vakfından 70 Depremzede Aileye 1 Yıl Kira Desteği

Bolu Bağışçılar Vakfından 70 Depremzede Aileye 1 Yıl Kira Desteği

Bolu Bağışçılar Vakfı 6 Şubat deprem felaketi sonrası başlattığı kampanya neticesinde Bolu’da yaşayan 70 depremzede vatandaşa 1 yıl süreyle kira desteği vermeye başladı.

Sadece Projelere Hibe Desteği Değil Olağanüstü Hallerde Nakit Para Yardımı Yapıyoruz

BBV düzenlenen kahvaltı programıyla basın mensuplarıyla bir araya gelirken Yönetim Kurulu Başkanı Nahit ABAK başlatılan yardım kampanyası hakkında bilgiler verdi;

“ Vakfımız şehrimiz yararına olabilecek projelere karşılıksız hibe desteği ve Burslarla birlikte birçok şartlı şartsız proje yürütmektedir, Fakat tüm bu asli hizmetlerinin yanı sıra olağanüstü hallerde hızlıca organize olup nakit para yardımı yapabilmektedir. Bunun ilk örneğini Pandemi sürecinde işsiz kalan ve işkurdan işsizlik maaşı alamayan ailelere nakit para yardımı yaparak ve ödenmemiş elektrik doğalgaz faturalarının tamamını ödeyerek gerçekleştirmiştik.

Bugün de burada yine çok değerli bir yardım programımızı duyurmak için bulunuyoruz. Depremzede vatandaşlarımız arasında küçük esnaf olan, memur vs olmadığı için düzenli maaşı olmayan ve işyeri yıkıldıktan sonra mağduriyet yaşayan aileler olmuştur. BBV’ye yapılan başvurular neticesinde öncelikli ihtiyaç sahibi 70 depremzede ailemize 1 yıl süreyle kira desteği vermeye başladık.” Dedi. ABAK aynı zamanda fonun Newyork ta bulunan Türk Hayırseverlik Fonu’nundan proje yazarak alındığını ve miktarın 2.500.00 TL ‘nin üstünde olduğunun altını çizdi.

Programda aynı zamanda vakfın karşılıksız verdiği burslar hakkında bilgi verilirken kuruluşundan bu yana Bolu’lu olan yüzlerce üniversite öğrencisine burs verdiklerini ifade ettiler. Ayrıca “ Haydi Bolu Burssuz Öğrenci Kalmasın “ sloganıyla yurt içi ve yurt dışında yaşayan tüm Bolu’lulara kampanyaya destek vermek için çağrıda bulundular.

Toplantıya basın mensupları katılırken BBV Yönetim Kurulu Üyeleri M. Çağlar Yamaner, Şura Öztuncay ve Genel Sekreter Öznur Akkaya Aktaş hazır bulundu.