Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı'ndan 40 000 TL'lik Eğitim Çeki

Bolu Bağışçılar Vakfı’ndan 40 000 TL’lik Eğitim Çeki

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında hayata geçirilen Zehra Taşman Kızlara Destek Projesi Mezuniyet ve Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Mentörlük programından, yabancı dil eğitimine, Kariyer Gelişimi ve Liderlik eğitimlerinden yurtdışı stajına kadar birçok fırsatı barındıran programın kapanışı Bolu Bağışçılar Vakfı hizmet binasında gerçekleştirilen bir törenle yapıldı.

Programın Birincisine 40 000 TL Eğitim Çeki 

Altı farklı eğitim modülüne katılım sağlayan birbirinden değerli öğrenciler arasından çeşitli akademik değerlendirmeler neticesinde seçilen Zeynep ÖZTOSUN 40 000 TL’lik eğitim çekinin sahibi oldu. Programa başvurduğu sırada Final Okullarında lise öğrencisi olan Zeynep şu an Ortadoğu Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama bölümü 1. Sınıf öğrencisi.

 

ABAK ‘ BBV olarak desteklerimizin %70’i eğitim odaklı’

Kapanış programında açılış konuşması yapan BBV Yönetim Kurulu Başkanı Nahit ABAK, 2008 yılından bu yana verilen hibe desteklerinin veya bizzat BBV tarafından yürütülen şartlı fon projelerinin büyük bir kısmının eğitim odaklı konular olduğunun altını çizerken, fırsat eşitsizliği yaşayan kadın, öğrenci ve çocuklara yönelik de birçok faydalı projeler yürüttüklerini ifade etti. ABAK 18 aylık Zehra Taşman Kız Öğrenci Destek Programından mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ederken. ‘ Uluslararası arenada sadece kariyer alanında değil kişisel gelişim olarak da örnek olabilecek gençlerimize gelecek yaşantılarında başarılar diliyorum, her biri bundan sonra BBV’nin sahadaki gönüllüleridir. Ayrıca ileride meslek sahibi olduklarında da dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar memleketlerine faydalı birer hayırsever olacaklarını da temenni ediyorum. Bu vesileyle tekrar kurucu üyemiz Haldun Taşman’a hem Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı’nı gerçekleştirmemiz için verdiği fon için hem de Bolu’muza faydalı daha nice projeleri gerçekleştirmeye yönelik sağladığı fonlar için tüm Bolu halkı adına teşekkür ediyorum’ dedi.

Programda BBV Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çağlar Yamaner, Hakan Karabaş, Şura Öztuncay, Adnan Pulatlı, Genel Sekreter Öznur Akkaya Aktaş ve  projenin akademik danışmanları Prof. Dr. Dündar Yener,  Burcu Şimşek, Mustafa Yılmaz hazır bulunurken, sertifika töreni ve hediye takdimleri yapıldı.