Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı "Enerji ve Su Tasarrufu" konularında gelen projeleri fonlayacak

Bolu Bağışçılar Vakfı, Sivil Toplum Kurumlarının kapasitelerinin güçlendirilmesi ve Bolu'da 2015 yılında projeler yapılmasını teşfik etmek amaçlı "Enerji ve Su Tasarrufu Hibe Programı" başlattı. Program kapsamında 60 katılımcıya Soylu Otel'de 1 günlük eğitim düzenlendi.

Programın başında Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur AKKAYA hibe programı hakkında detaylı bilgi verirken " Geçtiğimiz yıl Çevrenin Korunması adıyla başlattığımız hibe programları bu yıl Enerji ve Su Tasarrufu Temasıyla devam ediyor, program Aralık ayında bitecek ve süreç içinde kriterlere uygun yazılan tüm projelere maddi destek verilecek,

Bizler aslında yıl boyunca konu kısıtı göz etmeksizin müspet tüm projelere maddi destek veriyoruz fakat bu ve bunun gibi hibe programlarıyla Sivil Toplum Kurumları, Kamu, üniversite arasında işbirliklerinin güçleneceğine, katılımcılara uzmanlarca verilen interaktif eğitimlerin onlara artı değer katacağına ve bu programların kaynaştırıcı etkisi olacağına inanıyoruz, hibe programından projesi geçmeyen temsilciler bize zaten yıl boyunca istedikleri diğer konular da da başvuru yapabilirler bu yüzden süreç sonunda projesi geçemeyenlerin üzülmeyeceğini umut ediyorum" dedi.

AKKAYA ayrıca hibe programının uluslararası bir vakıf destekli olduğunu ve duruma sadece yaklaşık 5000 TL 'lik bir hibe olarak bakılmaması gerektiğini, gelen projelerin ulusal ve uluslararası çok çeşitli kaynak, rapor ve benzeri alanlarda yer alacağının bu durumun hem Bolu ilinin marka değerine katkı sunacağının hem de STK'larının kendi tanıtımı ve projesini çok geniş kitlelere duyurma imkanı sunacağının altını çizdi.

WWF-Türkiye İletişim Müdürü Özgür GÜRBÜZ'ün eğitim verdiği programda ; Sivil Toplum Kurumları, Kamu temsilcileri, üniversite öğrenci topluluklarından oluşan 60 kişi hazır bulundu. GÜRBÜZ; Enerji verimliliği ve tasarrufu için neler yapabiliriz? Yenilenebilir enerji kaynakları nelerdir? Evde enerjiyi nasıl akıllı kullanırız? Gibi başlıca konularda eğitim verirken, Sesimizi nasıl duyururuz? bölümünde ise Sosyal Medya, etkili iletişim yöntemleri, Basın bülteni yazımı alanlarında da katılımcıların dikkatle dinlediği bir eğitim gerçekleştirdi.