Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı eğitime destek olmaya devam ediyor

Eğitimi müzik ve oyunla anlattılar

Bolu Bağışçılar Vakfı eğitime destek olmaya devam ediyor

Okul öncesi öğretmenlerine yönelik 'Okul öncesinde oyun müzik ve orff eğitimi' Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nda gerçekleştirildi. Eğitimci Nejla Aydın'ın okul öncesi farklı eğitim modellerini anlattığı seminere Bolu'da görev yapan öğretmenler yoğun ilgi gösterdi.

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Bağışçılar Vakfı ve Bağışçılar Vakfı Anaokulu'nun birlikte düzenledikleri 'Okul öncesinde oyun müzik ve orff eğitimi' adlı seminer Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'nın konferans salonunda gerçekleştirildi. Türkiye'nin tanınmış okul öncesi eğitimcilerinden biri olan Nejla Aydın, Bolu'da görev yapan öğretmenlere, okul öncesi eğitimde farklı modelleri ve yaratıcı metodları gösterdi. Basit müzik aletleriyle farklı metotların geliştirilebileceğini anlatan Nejla Aydın, okul öncesi eğitimde müziğin ve oyunun önemine vurgu yaptı. Aydın'ın yanında getirdiği malzemelerle, yaratıcı eğitim modellerini uygulamalı olarak anlatması, salonda renkli görüntüler oluşturdu.

Eğitim semineri hakkında bilgi veren Bolu Bağışçılar Vakfı Genel Sekreteri Öznur Akkaya, okul öncesi eğitimin önemine değinerek, "Bolu'nun her alanda kalkınmasını ve gelişmesini hedefleyen Bolu Bağışçıları Vakfı olarak, toplumsal kalkınmanın temelinin eğitim olduğunu düşünüyoruz. Bu anlamda vakıf olarak her zaman eğitime destek oluyoruz. Bugün burada, önemli bir etkinlik gerçekleştirdik. Değerli hocamız Nejla Aydın'ın Bolu'ya gelmesi ve Bolu'da okul öncesi öğretmenlerine yaratıcı ve modern metotları anlatması gerçekten çok önemliydi. Güzel ve faydalı bir eğitim semineri olduğunu düşünüyorum. Ben tekrar hem Nejla hocamıza hem de hafta sonu vakitlerini bu seminere ayıran tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı