Haberler

Bolu Bağışçılar Vakfı 1.Çevre Festivali

ÖNEMLİ DUYURU

Son dönemde artan terör olayları ve ard arda gelen şehit haberleri nedeniyle 18/19 Eylül'de gerçekleştireceğimiz 1. Çevre Festivali etkilikleri ileri bir tarihte yapmak üzere iptal edilmiştir..

Hain saldırılar sonucu son zamanlarda bir çok askerimiz ve polisimiz şehit oldu. Çok sayıda da yaralımız var. Yüreği yanan çok sayıda ailemize Allah'tan rahmet yüce milletimize başsağlığı dileriz...

Bolu Bağışçılar Vakfı 1.Çevre Festivali

18-19 Eylül 2015

Bolu Kent Meydanı

Gezegenin yıllık bütçesini 8 ayda tükettik. Sürdürebilirlik için yaşamlarımızda birşeyleri değiştirmenin zamanı.

Bolu Bağışçılar Vakfı Bolu'nun ilk sürdürülebilir "Çevre Festivali"ni düzenliyor ve Sürdürülebilirlik-Çevre üzerine çalışan Türkiye'nin dört bir yanından sivil toplum kuruluşlarını festival kapsamında kendi etkinliklerini gerçekleştirmeye çağırıyor.

Çevre Festivali bireyler arasında sürdürülebilir yaşam pratiklerinin benimsenmesini arttırmayı amaçlıyor. Festival, katılımcılar arasında çevre konularıyla ilgili farkındalık arttırmanın yanı sıra karşılaştığımız başlıca ekolojik sorunlarla baş etmek için kullanılabilecekleri çözümlere örnekler de sergiliyor olacak.

İki günlük festival programı insanların kolaylıkla erişebildikleri Bolu Kent Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan çalışma atölyeleri, bilgi stantları, film gösterimleri, canlı sanatsal performanslar, tohum takasları,eşya takasları, konuşmalar, sergiler, vb. etkinlikler ücretsiz sunulacak.

Festival programı –bunlarla sınırlı kalmamakla birlikte– bireylerin günlük yaşamlarında yapacakları değişikliklerle sürdürülebilirliğe katkıda bulunabilecekleri kent bahçeciliği, geri dönüşüm, enerji tasarrufu, ekolojik ev konumlandırması, paylaşma ekonomisi gibi uygulamaları içeren temalara öncelik verecektir.

Geçtiğimiz sene İklim Değişikliği Adaptasyonu bu yıl Enerji Tasarrufu konulu yerel hibe programı açmış ve Bolu Bağışçılar Vakfı tarafından eğitimler düzenlenmiştir. Vakfımızın Çevre Festivali düzenlemekteki bir diğer amacı da Bolu'daki sivil toplum kuruluşları ile farklı illerden gelen çevre kuruluşlarını buluşturarak birbirlerinden öğrenmelerini sağlamak, iyi uygulamaların yaygınlaştırmak ve böylece yerel kuruluşların kapasite geliştirme ve ağ kurma çalışmalarına destek olmaktır.

Festivalde etkinlik düzenlemek isteyen sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başvuru formunu doldurarak 07 09 2015 tarihine kadar [email protected] adresine göndermeleri yeterlidir. Başvurular değerlendirmeden geçirilerek sonuçlar başvuru sahiplerine bildirilecektir. Etkinlik düzenleyen kuruluşların yol ve konaklama ihtiyaçlarını karşılamak için sınırlı miktarda burs imkanı bulunmaktadır.

Bolu Bağışçılar Vakfı hakkında

Bolu Bağışçılar Vakfı 2008 yılında bir grup iş insanının liderliğinde, yaşam kalitesi yükseltilmiş bir şehir vizyonu ile kurulan Bolu Bağışçılar Vakfı Türkiye'de "community foundation" türünde faaliyet gösteren tek vakıf olarak varlığını sürdürüyor. "Bağışçı vakıfları" belli bir bölgenin refahını yükseltmek, orada yaşayanların kamusal yaşama katılımlarını arttırmak, şehirlerini sahiplenmeleri ve geleceğine şekil vermelerini sağlamak, sivil girişimleri güçlendirmek ve bunların projelerinin hayata geçmesini kolaylaştırmak amacıyla kurulan yapılardır. İşlevlerinin başında yerel sorunları, talep ve kaynakları araştırmak; bağışçıları bunlar hakkında bilgilendirmek ve doğru şekilde yönlendirmek; kaynak havuzu oluşturmak, bağışçılığı geliştirmek; yerel projelere mali destek vermenin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının kapasitesini güçlendirmek ve işbirliklerini geliştirmek gelir.

İletişim

Öznur Akkaya

Bolu Bağışçılar Vakfı

Genel Sekreter

Mudurnu Yolu 9. Km Bolca Hindi Tesisleri / BOLU

www.bbv.org.tr [email protected]

T: 0374 253 44 88 F: 0374 253 44 98

Başvuru Formu İçin Lütfen Tıklayınız