BBV'den Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı'na ziyaret

Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa’da Coşkunöz Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Vakıf binasında gerçekleşen ziyarette BBV Yönetim Kurulu Üyeleri, Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın mesleki eğitim alanlarını yerinde inceledi.

Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak, Başkan Yardımcısı Ahmet Özmen, yönetim kurulu üyeleri Ahmet Gümüş, Adnan Pulatlı, Şura Öztuncay ve Genel Sekreter Öznur Akkaya Bursa Coşkunöz Vakfı’nı ziyaret ederek vakıf yöneticileriyle bir araya geldi.  

Ziyarette Bolu Bağışçılar Vakfı yöneticilerini, Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, Genel Müdür Bige Tınmazsoy Susuzlu, Danışman Murat Köksal ve Program Kısım Müdürü Vesile Bahtiyar karşıladı.  

Program Kısım Müdürü Vesile Bahtiyar’ın sunumunun ardından Vakıf Genel Müdürü Bige Tınmaz Susuzlu Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın faaliyetleri hakkında BBV yöneticilerine bilgi verdi. Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş da vakfın tarihi ve Bursa'da gerçekleştirdikleri projeleri anlattı.   

Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkunöz Aktaş, vakıf olarak kurucuları Kemal Coşkunöz’ün izinden gittiklerini bu sayede çok sayıda öğrenciye burs ve eğitim vererek sanayiye yetişmiş, nitelikli çalışanlar yetiştirdiklerini söyledi. Oya Coşkunöz Aktaş, “Gençlerimizin kendi potansiyellerini fark etmeleri, çok yönlü, eğitimli ve üretken bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak hedefi ile eğitim programları ve sosyal projeler hayata geçiriyoruz. Farklılık gözetmeksizin sürdürdüğümüz Burs Programımız ile sağladığımız binlerce eğitim desteğinin yanı sıra, ülke sanayisine nitelikli iş gücü yetiştirmek; gençlerin aktif birer sorumlu yurttaş olabilmeleri amacı ile yenilikçi eğitim modelleri geliştiriyor ve uyguluyoruz. Burada günümüz sanayisinde kullanılan teknolojileri ve gelecekte kullanılacak üretim teknolojilerini de öğrencilerimize gösteriyoruz. Vakfımızdan eğitim alan öğrencilerimiz donanımlı, nitelikli, üretken bireyler olarak ülke sanayisine atkı vermeye, ülkemiz için üretmeye başlıyor” dedi.  

Görüşmede Bolu Bağışçılar Vakfı’nın yapısından bahseden BBV Genel Sekreteri Öznur Akkaya, BBV’nin model olarak Türkiye’de tek olduğunu dile getirerek vakfın Bolu’da yürüttüğü çalışmalar hakkında Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı yöneticilerine bilgiler verdi.  

“Bolu bir vakıf şehridir” 

Ziyarette Bolu’nun vakıf kültürüne sahip bir şehir olduğunu vurgulayan BBV Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak, Bolu’nun Babası İzzet Baysal’ın memleketi için yaptıklarından söz etti. Bolu Bağışçılar Vakfı olarak, eğitimde, ekonomide, sanatta, kültürde yüksek standartlara sahip bir şehir olmak amacıyla daha çok sosyal projelere destek olduklarını ifade eden Abak, “Bolu gerçek anlamda vakıf kültürüne sahip bir şehirdir. Bolu’muzun Babası İzzet Baysal’ın kurduğu vakıfla memleketine neler yaptığını bugün bütün Türkiye biliyor. Biz de Bolu Bağışçılar Vakfı olarak Bolu’nun her anlamda gelişmiş, yaşam standartları yüksek bir şehir olması için çalışıyoruz. Görüyoruz ki siz de mesleki eğitim alanında uzmanlaşmış ve ülke sanayisine önemli katkılar veren bir vakıfsınız. Umarım bundan sonra birlikte proje geliştirebileceğimiz, ülkeye katkı sağlayan projeleri hayata geçireceğimiz bir dönem olur” şeklinde konuştu.   

Görüşmenin ardından BBV Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı’nın eğitim sınıflarını gezdi. Verilen eğitimler ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri kendilerine gösterdikleri ilgiden dolayı Bursa Coşkunöz Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Oya Coşkuöz Aktaş’a ve vakıf yöneticilerine teşekkür etti. Ziyaretin sonunda Oya Coşkunöz Aktaş Nahit Abak’a öğrencilerin cnc tezgahında hazırladıkları plaketi hediye etti.