BBV Kadın Girişimleri Hibe Programı Başvuru Sahipleriyle Bir araya Geldi

BBV Kadın Girişimleri Hibe Programı Başvuru Sahipleriyle Bir araya Geldi

Bolu Bağışçılar Vakfı; Zehra Taşman Kadın Girişimcileri Hibe Programları kapsamında "Genç kadın girişimci ve girişimci adaylarına yönelik düzenlenen eğitim programları ve hibe destekleri ile onları destekleyerek girişimleri için onlara yeni fırsatlar sunmaya yönelik başlattığı programda, İşletme başına 100.000₺'ye kadar Hibe Desteği veriyor.

Programa başvuran 50 Kadın Girişimci ile Tanışma ve Proje Akışı Toplantısı Düzenlendi.

Geçtiğimiz aylarda başlatılan proje başvuru sürecinde ilk değerlendirmeyi geçen 50 kadın girişimci ve girişimci adayı ile düzenlenen toplantıda bir araya gelindi. Programda konuşma yapan BBV Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak ‘ Vakfımız bir çok kamusal projeye hibe desteği yanı sıra üyeleri adına fon programları, projeler yürütmektedir. Bu yıl itibariyle ticari girişimleri de desteklemeye başladık. Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük fonlarla daha geniş girişimcilik hibe programları yapmaya devam edeceğiz. Bizim programlarımız kısa süreli değil sürdürülebilir ve uzun vadeli, sonuç odaklı 10 yıllık programlardır. Bu değerli programımızın da fon sahibi, üyemiz Amerika’da yaşayan fakat her yıl memleketi Bolu’ya vakfımız aracılığıyla binlerce dolarlık bağış yapan Haldun Taşman’dır. Bu vesileyle kendisine tüm Bolu’lulular adına tekrar teşekkür ederken programa katılmaya hak kazanan tüm kadınlarımızı kutluyor Bolu Bağışçılar Vakfı ailesine de hoşgeldiniz diyorum’ dedi.

Hem Kadınlarımıza Hem De Kız Öğrencilerimize Destek Veren Büyük Bir Program Yürütüyoruz

BBv Genel Sekreteri Öznur Akkaya Aktaş ise vakıf çalışma yapısı hakkında bilgi verirken, 2021 yılından bu yana bu proje kapsamında yapılan çalışmalar hakkında da tanıtım filmleri gösterildi.

BBV Danışma Kurulu Üyesi Burcu Şimşek ise 2024 yılı yeni dönem Kadın Girişimleri Hibe Programı süreç akışı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Şimşek proje ekibinde yer alan akademik danışmanları da  sahneye davet ederek katılımcılara tanıttı. Projede yer alan; BAİBÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof Dr. Rahmi YÜCEL, KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman USTA, Dr. Öğretim Üyesi Uğur Muhsin DOĞAN, Doç Dr. Berrin TOPUZ ise katılımcılara hoşgeldiniz diyerek hem kendilerini tanıttılar hem de proje sürecindeki rollerinden bahsettiler.

Programında, soru cevap kısmı düzenlenen ikram etkinliğiyle, katılımcıların tüm proje ekibi ve vakıf yetkilileriyle daha detaylı sohbet edebilecekleri bir etkinlikle son buldu.