Haberler

BAMER SOHBETLERİ'NİN KONUĞU ŞERAFETTİN ERBAYRAM

Örnek alınacak bir hayat hikayesi

ERBAYRAM BAŞARININ SIRRINI ANLATTI

Bolu Bağışçılar Vakfı Başkanı Şerafettin Erbayram, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Bolu Halk Kültürünü Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen Bamer Sohbetlerinin konuğu oldu.

Öğrenciler, öğretim görevlileri ve davetlilerin katıldığı sohbet, Gülezler Konağında düzenlendi. Etkinlik başlamadan önce bir konuşma yapan Bamer Müdür Yardımcısı Azize Aktaş Yasa, "Bir seriyi hazırlamışlar. Bize de ilham verdi. İnşallah öğrencilerimiz için de çok ufuk açıcı olacak.BAMER Sohbetleri'nde bugün, değerli bir kanaat önderini ağırlıyoruz. Sayın Şerafettin Erbayram, gençlik yıllarından itibaren sürekli yenilik peşinde koşan, risk almaktan korkmayan ve bilgili olduğu konularda 'yapamazsın' kelimesine aldırış etmeden emin adımlarla yoluna devam eden başarılı bir iş insanı, birçok ilki hayata geçiren bir müteşebbis. O, aynı zamanda 'Bolu'ya ve Bolululara nasıl faydalı olabilirim' kaygısıyla hareket eden, İzzet Baysal'ın 'kefenin cebi yok, dünyada ne yaparsan onunla gidersin' anlayışını kendisine şiar edinmiş bir bağışçı ve toplum gönüllüsü. Bu değerli insanın gerek hayat hikayesi ile gerekse vereceği örneklerle, bugünkü sohbetimize gelen sevgili gençlere yeni ufuklar kazandıracağından hiç şüphe duymuyorum." diye konuştu.

Daha sonra BAİBÜ Eğitim Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve Erbayram'ın hayatını konu alan sunum yapıldı. Sunumun ardından Şerafettin Erbayram bir konuşma yaptı. Erbayram, "Öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimizin benim için buraya toplanmalarından çok mutlu oldum. Hazırladığınız program çok detaylı bir şekilde olmuş. Güzel, yalnız bir ilave yapabilirim; Benim açıklanmamış bir idealim daha var; Sağlıklı ürünler üreterek, Bolu pazarının ürün çeşitliliğini değiştirmek. Bolu'nun daha üretken ve yaşam kalitesi yüksek bir şehir haline getirmek için bunun gibi projeleri hayata geçirmemiz lazım."

Zorluklara göğüs germelisiniz

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Şerafettin Erbayram, gençlik döneminde eğitim için Almanya'ya gittiğini belirterek, "O zamanlar ülkeler arasında seyahat şimdiki kadar rahat değildi. Ben Almanya'ya daha iyi bir eğitim almak, kendimi yetiştirmek ve memleketime faydalı bir insan olmak için gittim. Orada hem okudum hem çalıştım. Bir kentten diğer kente gitmek için, tren bileti alabilmek için bile haftasonları çalıştığım olurdu. Hayatınızda toplum için memleketiniz için, hedefleriniz olsun. Bu hedeflere giderken karşınıza çıkacak zorluklara göğüs germelisiniz. Kararlıysanız bu zorlukları mutlaka aşarsınız. Yeter ki inanın ve çalışın" dedi.

BAİBÜ'lü öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programın ardından Şerafettin Erbayram, katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.