Haberler

BAĞIŞÇILAR VAKFI SİVİL TOPLUMDA YENİ YAKLAŞIMLAR KONFERANSINDA

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı'nın(TÜSEV) düzenlediği "Sivil Toplumda Yeni Yaklaşımlar Konferansı" Ulusal ve Uluslararası Sivil Toplum- filantropi liderlerini ağırladı.Konferansta Türkiye'de ve Dünya'da Sivil Topluma Dair Gelecek Öngörüleri , Türkiye'de ve Dünya'da Filantropi, Bağışçılık ne durumda? Yurttaş katılımı için ilham veren örnekler gibi başlıklar 2 gün süresince tartışmaya açılıp irdelendi.

Açılışta bir konuşma yapan TÜSEV mütevelli heyeti başkanı Üstün ERGÜDER 20 yıldır Sivil toplum alanında toplumsal gelişime katkı sunduklarını ve gün geçtikçe büyüyen ve değişime uğrayan Sivil Toplum için 2 yılda bir çeşitli temalarla bu uluslar arası konferansı yapacaklarını belirtti, ERGÜDER aynı zamanda Bağışçılar Vakfı modelini TÜSEV olarak desteklediklerini ve Türkiye'de oluşmuş tek örneğinin Bolu Bağışçılar Vakfı olduğunu ve bu modeli TUSEV olarak Türkiye'de yaygınlaştırmak istediklerinin altını çizdi.

CIVICUS'un CEO'su Dr. Danny Sriskandarjah ,John D. Gerthard Center Kurucu Başkanı, filantropi uzmanı Dr. Barbara İbrahim, KONDA Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır, İbn Haldun Merkezi Kurucusu Politik Sosyoloji Profesörü Prof. Saad Eddin İbrahim, Vehbi KOÇ Vakfı Genel Müdürü Erdal YILDIRIM ,BMW Vakfı Genel Müdürü Markus HIPP gibi çok sayıda katılımcı panelist ile gerçekleşen konferans 2 gün süresince Kadir HAS Üniversitesinde yapıldı.