Haberler

"AİBÜ Sağlık Yüksekokulu öğrencileri "Sosyal Sorumluluk" dersinde Bolu Bağışçılar Vakfını işledi"

AİBÜ Sağlık Yüksekokulu öğrencileri "Sosyal Sorumluluk" dersinde Bolu Bağışçılar Vakfını işledi

Yerel kalkınma için örnek bir işbirliği ve örgütlenme modeli olan Bolu Bağışçılar Vakfı'nı daha iyi tanıyabilmek için, Vakıf Genel Sekreteri Öznur AKKAYA, Sağlık Yüksekokulu "Sosyal Sorumluluk" dersinde konuşma yapmak üzere davet edildi.

2 saatlik ders programında öğrencilerle bir arada olan AKKAYA
" Şahıs, Şirket vakfı olmayan ve konu kısıtı olmadan kamusal fayda gözetmesi şartıyla her konuya karşılıksız hibe verebilen BBV, Şehrin ileri gelen toplum lideri iş insanlarının bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Bilhassa Kamu, Özel Sektör ve STK işbirliğini temel alan çok değerli örnek projeler yürütmüş ve yürütmektedir. Ayrıca BBV; Bağışçıların şehirleri için ideallerini gerçekleştirmelerine ve sosyal yatırım yapmalarına yardımcı olurken, insanları birbirine
yakınlaştırarak sosyal sermayenin ve aidiyet duygusunun gelişmesine de katkı sağlar." dedi.

Ayrıca bağışçı olmak için büyük iş insanı olmaya gerek olmadığını herkesin az ya da çok verme kültürüne yaklaşması gerekliliğinin altını çizen Akkaya; Öğrencilere, meslek sahibi olduktan sonra bir öğrenciye burs vermeye başlayabileceklerini söyledi.

Öğretim Görevlisi Hacer ALPTEKER ve Yrd Doç. Dr. Eylem SUVEREN dersin sonunda Öznur Akkaya nezdinde tüm bağışçılar vakfı mütevelli heyetine Bolu'ya katkılarından dolayı teşekkür edip çiçek takdim ettiler.