Haberler

17. İZZET BAYSAL SOSYAL SORUMLULUK ÖDÜLÜ BOLU BAĞIŞÇILAR VAKFI'NIN

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2006 yılından bu yana her yıl İzzet Baysal'a Şükran Günlerinde verilmekte olan İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü'nün bu yılki sahibi Bolu Bağışçılar Vakfı’nın oldu.

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyesi ve Bolu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Alemdar, İzzet Baysal’ın sosyal sorumluluk ve hayırseverlik anlayışının tüm ülkeye örnek olduğunu ve kurduğu vakıf sayesinde bugün değerli büyüğümüz Ahmet Baysal’ın liderliğinde ve ilk günkü heyecanıyla Bolu’ya yatırımlarına devam ettiğini 56 ilk ve ortaöğretim tesisi, 56 sağlık ve sosyal hizmet tesisi, 36 üniversite bina ve donanımları olmak üzere 148 esere ulaşıldığı söyledi. Başkan Alemdar, İzzet Baysal’ın biz Bolululara emanet ettiği Vakfının yarınlara taşınması sürecinde aldıkları sorumluluktan dolayı tüm Vakıf Yönetimi ve Mütevelli Heyetine de ayrıca teşekkür etti.

Başkan Alemdar, konuşmasının sonunda ödülün bu yılki sahibinin, Seçici Kurulun oybirliğiyle Bolu Bağışçılar Vakfı olduğunu açıkladı.


Bolu Bağışçılar Vakfı’nın kuruluşundan günümüze kadar yaptığı çalışmaların anlatıldığı gösteriminin ardından program İzzet Baysal Vakfı Başkan Vekili Fatih Yamaner, Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili ve Odamız Yönetim Kurulu Eski Başkanı Türker Ateş, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Milletvekili İsmail Akgül ve Bolu Valisi Erkan Kılıç’ın konuşmalarıyla devam etti. Konuşmaların ardından 17. İzzet Baysal Sosyal Sorumluluk Ödülü Bolu Bağışçılar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Abak’a, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Mütevelli Heyetine takdim edildi.


Tören, hediye takdimi ve günün anısına yapılan fotoğraf çekimiyle sona erdi.