Atık Yağ Toplama Projesi

Projenin Uygulanışı


Bolu Bağışçılar Vakfı’nın koordinatörlüğü, Bolu Belediyesi’nin maddi ve manevi destekçiliği ve A.İ.B.Ü. Toplum Gönüllüleri Öğrenci Topluluğu’nun proje uygulayıcısı olduğu atık bitkisel yağların toplanması ve geri kazanılması ile ilgili ulusal bir sorumluluk projesi başlatılmıştır.  

   

           

Diğer fotoğraflar için tıklayın.

Bu proje kapsamında :

- Görsel reklam araçları kullanılarak konu hakkında farkındalık uyandırmak için afişler bilboardlarda yayınlandı.

- Toplum Gönüllüsü gençlerle pilot bölge olarak belirlediğimiz Kalıcı Konutlarda broşürler dağıtılıp, konu hakkında halkla birebir temas kuruldu.

- Bayanlarımıza Atık yağ toplama ile ilgili bilgilendirme panelleri düzenlendi.

Panel Video 1  Video 2 için tıklayın.

- Ortak katılımlı görsel medya olarak bir TV programı düzenlendi.(24 Nisan 2010 Cumartesi saat:21.00 Köroğlu TV)

- Her siteye Bolu Belediyesi tarafından apartman görevlisine zimmetli varil verildi.

- Varil dolunca site yöneticisi ya da apartman görevlisi Bolu Belediyesinin 444 26 58 no’lu ücretsiz hattını arayacaktır. Bolu Belediyesi görevlileri varili yenisiyle değiştireceklerdir.

- Değiştirme esnasında apartman görevlisine 2 lt. yağ kuponu verecektir. Bolu Bağışçılar Vakfının hediyesi olan 2 lt. yağı apartman görevlisi vakıftan temin edebilecektir.

- Vakfımızın koordinatörlüğünde devam eden Atık Yağ Toplama projesinin anket çalışması pilot bölgede yapıldı. Anket sonuçları için tıklayın.   

              

Diğer fotoğraflar için tıklayın.

- Pilot Bölge içerisinde yer alan Mehmet Akif Ersoy İ.Ö. ve Mebrure-İlhan Bağışgil Anaokulundaki toplam 500 öğrenciye atık yağ toplama projesi ile ilgili  bilgilendirme sunumu ve tiyatro gösterisi yapıldı.

                

Diğer fotoğraflar için tıklayın.